o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Koronawirus na wywiadówce. Rodzice i uczniowie na kwarantannie

22
Podziel się

Jeden z rodziców, którzy w środę przyszli na wywiadówkę do szkoły w Kaliszu, jest zakażony koronawirusem. Rodzice i uczniowie trafili na kwarantannę.

Koronawirus na wywiadówce. Rodzice i uczniowie na kwarantannie
(Getty Images)
bDgEYNnp

W środę wieczorem w II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu odbyła się wywiadówka, w której uczestniczyło 13 rodziców i nauczycielka. Jeden z rodziców mieszkający w Ostrowie Wielkopolskim późnym wieczorem zawiadomił dyrekcję szkoły o tym, że wykryto o niego zakażenie koronawirusem.

13 rodziców oraz ich dzieci zostało objętych kwarantanną po wywiadówce szkolnej. U jednego z rodziców zdiagnozowano zakażenie koronawirusem - poinformował w czwartek dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Kaliszu Marek Stodolny, cytowany przez PAP.
bDgEYNnr

Jak poinformował Marek Stodolny, podczas trwającej pół godziny wywiadówki, rodzice zdjęli maseczki i przebywali w małej klasie. Wszystkich uczestników spotkania oraz uczniów rodziców objęto kwarantanną.

Koronawirus i krzywa zachorowań

bDgEYNnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
fdv f
miesiąc temu
Jesli "Jeden z rodziców mieszkający w Ostrowie Wielkopolskim późnym wieczorem" tego samego dnia, to powinien zostać wsadzony do wiezienia za narażenie zdrowia i życia innych osób. Skoro tak szybko miał wyniki, to wiedział o wykonywanych testach.
Przecież
miesiąc temu
Wywiadówki i rady pedagogiczne śmiało mogą być on line
Monika
miesiąc temu
Na tych wszystkich zdjęciach ze szkół uczniowie i nauczyciele są w maseczkach. A to jest bzdura, bo w szkołach, nawet tych po 1700 uczniów, NIKT MASECZEK NIE NOSI!
bDgEYNnT
Ola
miesiąc temu
Mogl miec robione testy bo np. Szedl na jakis zabieg do szpitala czy gdzies wyjezdzal i mogl w ogole nie podejrzewac tego ze moze byc chory. Nie oceniajmy tak szybko.
kaja
miesiąc temu
Wywiadówka? Teraz? Śmieszne. Jeszcze nie zdążyli otworzyć książek. Poza tym akurat to spotkanie winno być zdalnie przeprowadzone.
Najnowsze komentarze (22)
Magio
miesiąc temu
Nie da się już tego słuchać i przyglądać tej całej maskaradzie, ale mam wrażenie że ludzie są sami sobie winni, daliśmy się wciągnąć w to idealnie głosząc hasła ZOSTAŃMY W DOMU, dając się zamknąć w domach, bijąc brawa, śpiewając na balkonach, wykupując z półek sklepowych wszystko co się dało, CYRK. Ktoś tu napisał z wielkim wyrzutem o powikłaniach u osób bezobjawowych w postaci zwłóknienia płuc itp. To ja się pytam czy powikłania np po anginie gdzie dochodzi do wielu komplikacji związanych z układem sercowo naczyniowym nie są tak samo niebezpieczne... Ale nie kojarzę żebyśmy mieli kiedykolwiek pandemię strachu z powodu anginy, która zresztą też pośrednio może prowadzić do zgonu. A odnośnie artykułu- aż strach czytać komentarze typu " powinien trafić do więzienia". Efekt plandemii- człowiek człowiekowi wilkiem
Mamba
miesiąc temu
Już człowiekowi nie chce się słuchać jest okres zachorowań na grypę i inne przeziębienia.I tyle w temacie robi się to już nudne co ma być to będzie.
renata
miesiąc temu
to po co robią wywiadówki jest od tego internet, smart fony jest pandemia, szkoły tylko dla dzieci powinny być dostępne,dezynfekcje rąk obowiązkowe,mierzenie temperatury, i noszenie maseczek nauczyciele i dzieci i po każdym wyjściu dzieci ze szkoły powinny być włączane lampy żeby dezynfekować pomieszczenia, nigdy tego się nie pozbędziemy jak ludzie nie będą dbali o higienę i noszenie masek
Arti
miesiąc temu
W mojej szkole w Krakowie nikt nie nosi oprócz kilku uczniów i nauczycieli. Wolałbym, żeby było inaczej ale koledzy mówią, przymusu nie ma to nie noszę
W-aw
miesiąc temu
Tez wczoraj bylam na wywiadowce ekonomik 30 ludzi na sali tlok okropny ,jedna damulka bez maseczki (nie wiem co chciala zaprezentowac)i nikt uwagi nie zwrocil.
...........
miesiąc temu
Późnym wieczorem poinformował dyrekcję szkoły..... Czyżby dyrekcja pracowała w szkole do późnego wieczora? Trochę dziwne.
Kama
miesiąc temu
Do więzienia z tą osobą!! Powinien być zakaz zebran
Przerażona
miesiąc temu
Jestem nauczycielką, u mnie w szkole nikt nie nosi, bo dyrektor twierdzi, że nie dano mu prawa do wydania zarządzenia dotyczącego obowiązku noszenia maseczek na terenie szkoły. Nic się nie zmieniło poza pojawieniem się płynu do odkażania rąk.
bDgEYNnL
mądrala
miesiąc temu
Ciekawe dlaczego na wszystkich zdjęciach ze szkół pokazują dzieci w maseczkach. Przecież to kłamstwo...co niby maseczki i dystans??? chyba do sufitu
123456
miesiąc temu
To chyba wczesniej mial robiony test przed wizyta w szkole to po co poszedl do szkoly???
Lidka
miesiąc temu
Po ci w dobie pandemi organizować wywiadówki. Są inne możliwości kontaktu z rodzicami. Po dwóch tygodniach nauki wywiadówka????
Gun
miesiąc temu
Przecież rodzic miał na twarzy cudowną maseczkę wiec dlaczego wszyscy poszli na kwarantannę? Czyżby cudowna maseczka nie działała i była tylko symbolem poddaństwa?
kaja
miesiąc temu
Wywiadówka? Teraz? Śmieszne. Jeszcze nie zdążyli otworzyć książek. Poza tym akurat to spotkanie winno być zdalnie przeprowadzone.
Gsc
miesiąc temu
Na kwarantannę musi też iść jego zakład pracy i wszystkie sklepy w których był w ostatnim tygodniu, a klientów sklepów można szukać poprzez ogłoszenia w mediach. Mam nadzieję że nie mieszkał w bloku bo przynajmniej ta klatka też do kwarantanny i dezynfekcji
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić