o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 podstępnie atakuje. Ma inne objawy

250
Podziel się

Opublikowano raport na temat nowej mutacji koronawirusa. Wariant, który został po raz pierwszy wyodrębniony w angielskim hrabstwie Kent, daje częściowo inne objawy niż "klasyczny" SARS-CoV-2. Zakażeni nim pacjenci rzadziej zgłaszali m.in. utratę smaku i zapachu.

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 podstępnie atakuje. Ma inne objawy
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Christopher Furlong , Staff)
bDJQDlVh

Według ekspertów brytyjskiej National Health Service (NHS) trzy główne objawy koronawirusa to kaszel, gorączka oraz utrata smaku i węchu. Tymczasem pacjenci zarażeni nowym szczepem, którzy zwracali się do przedstawicieli służb medycznych, zgłaszali tylko część lub pojedyncze symptomy.

Koronawirus – nowa mutacja. Jakie daje objawy?

Jak podaje The Sun, zgodnie z raportem NHS mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy zarazili się nową mutacją SARS-CoV-2, rzadko doświadczali utraty smaku i zapachu oraz gorączki. Jednocześnie u większości zaobserwowano kaszel.

bDJQDlVj

U zarażonych "zwykłym" koronawirusem i jego mutacją nie odnotowano jednak różnic w zakresie dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Podobnie jest z takimi objawami jak duszności oraz bóle głowy – odczuwają je obie grupy chorych na COVID-19.

bDJQDlVp

Tylko między 29 listopada a 13 grudnia liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii wzrosła aż o 50 procent. W konsekwencji Boris Johnson był zmuszony wprowadzić ostrzejsze zasady ochrony przez zarażeniem. Premier wyraził także obawy, że to właśnie nowy szczep może mieć związek ze wzrostem przypadków, jak i śmierć wśród pacjentów z COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Niemcy. Krematoria nie nadążają z paleniem zwłok
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJQDlVq
bDJQDlVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(250)
Beria
miesiąc temu
Czyli nowa, straszniejsza mutacja daje jeszcze mniej objawow i przez to jest jeszcze bardziej straszna. Przewaznie naturalnie mutujace wirusy sa mniej grozne i w tym przypadku tez jest podobnie, ale histeria musi trwać...
lol111
miesiąc temu
Staremu covidowi przypisywano wszystkie możliwe objawy więc jakie to nowe?
Dr Rabe
miesiąc temu
Dlaczego coroczna grypa awansowala do rangi pandemii, zmienila nazwe i zabija mniej ludzi niz panika i zwiazane z nia ograniczenia? Debilizm obecnego czlowieczenstwa jest najwieksza pandemia i poczatkiem samozaglady ludzkosci.
bDJQDlVL
***** ***
miesiąc temu
Fajnie straszycie ludzi tymi bzdurami. Spolecznstwo Wam nigdy tego nie wybaczy a prawda wyjdzie na jaw.
KANADYJSKI PO...
miesiąc temu
Całkowita i dodatkowa blokada (znacznie bardziej rygorystyczna niż ograniczenia pierwszej i drugiej fazy – koniec grudnia 2020 r. / początek stycznia 2021 r. – Reforma i rozszerzenie programu dla bezrobotnych w celu przejścia do powszechnego programu dochodu podstawowego – do I kwartału 2021 r. – Przewidywana mutacja Covid-19 i / lub koinfekcja wtórnym wirusem (określanym jako Covid-21) prowadząca do trzeciej fali o znacznie wyższej śmiertelności i wyższym wskaźniku zakażenia – do lutego 2021 r. – Codzienne nowe przypadki hospitalizacji z powodu Covid-21 i zgonów związanych z Covid-19 i Covid-21 przekroczą możliwości placówek opieki medycznej – I – II kwartał 2021 r. – Wprowadzone zostaną wzmocnione ograniczenia dotyczące blokowania (określane jako trzecia blokada). Zostaną wprowadzone pełne ograniczenia w podróżowaniu (w tym między prowincjami i między miastami). Przewidywany II kwartał 2021 r. – Przejście osób fizycznych do programu powszechnego dochodu podstawowego. Oczekiwana połowa drugiego kwartału 2021 r. – Przewidywane awarie łańcucha dostaw, niedobory zapasów, duża niestabilność gospodarcza. Przewidywany koniec drugiego kwartału 2021 r. – Rozmieszczenie personelu wojskowego w głównych obszarach metropolitalnych, a także na wszystkich głównych drogach w celu ustanowienia punktów kontroli podróży. Ogranicz podróż i ruch. Zapewnij wsparcie logistyczne w okolicy. Przewidywany do III kwartału 2021 r.
Najnowsze komentarze (250)
Roberto
miesiąc temu
Jakby mogli podać tylko statystyke ile z pośród zmarłych w polsce osób mających sars miało hiv/aids i ilu z pośród umarłych zrobiono test na hiv/aids , tu dopiero z szafy wypadnie trup. Cały ten covid ma na celu tylko jedno pomyślcie sami.Przypomne że pierwsza osoba u której z diagnozowano aids było prawie sto lat temu a hiv w latach 60.Dlatego że jeszcze nie rozróżniano bakterii od virusa.
O szczescie n...
miesiąc temu
Jak tworzyli grype. Najpierw trzy dni teperatura i zawroty. Wystarczylo przelezec. Nastepny katar trzeba bylo tydzien leczyc. Dalej dwa tygodnie - do miesiaca. Pozniej trzy miesiace. A teraz nie moga skonczyc wogole tak biznes dobrze idzie.
anna
miesiąc temu
Kłamstwo ma krótkie nogi.Wydało się czym szczepią ludzi.Afera na całą Europę. W TVP cisza.
dziadek
miesiąc temu
W następnym roku będziemy mieli Covid 22, 23, 24. Całość zakończy się w 2025 roku, zgodnie z planem.
dziadek
miesiąc temu
Skąd nowy wirus, jak starego do tej pory nikt nie wyizolował, nawet instytut Kocha. Więc co jest grane?
vvvvv
miesiąc temu
A co z grypą ? Pytam co się z nią stało? To też kolana Virus ?
Moher
miesiąc temu
"Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 podstępnie atakuje. Ma inne objawy." Szczep wirusa ma objawy? A to ci nowina!
Alojzy
miesiąc temu
Czyli kolejne szczepy naszego krwiożerczego wirusa to już słabsze od zwykłej grypy ale panike siejmy dalej.
bDJQDlVD
Marek 🐬
miesiąc temu
Co za bzdura , nie wiem skąd te informacje 🤔 często przejeżdżam koło krematorium w Berlinie i nie widzę żadnych różnic z nawet z przed pandemi corone wirusa.
Martini2000
miesiąc temu
No mnie też zastanawia gdzie znikła sezonowa grypa, nikt nie choruje na nią, nikt nie umiera , a rok wcześniej ilu zmarło na grypę ??? ... Wirus wirusem ale nie podciagajmy wszystko pod covid.
obs
miesiąc temu
Niemcy nie radzą sobie z krematoriami ?? Ach ! przepraszam to nie ci Niemcy których miałem na myśli.Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.
Renata
miesiąc temu
Zmutowanywirus zawsze jest mniej groźny, można podać jako przykład grype po mutacji nazywa się grypopochodny chodzi o białka
Zofia sowa.
miesiąc temu
A polskiej mutacji jeszcze nie ma?, Szkoda,może by można ją było leczyć Wit c.
Basiorka1
miesiąc temu
No pieknie ZWYKLĄ GRYPE WZIELI ZA ZMUTOWANEGO WITUSA. BRAWO WY!!! A GDZIE PODZIALA SIE ZWYKŁA GRYPA W TAKIM RAZIE????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić