o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Rzadka choroba atakuje chorych na COVID-19. Rozwija się szybciej niż zwykle

87
Podziel się

Rzadka do tej pory choroba grzybicza coraz częściej atakuje chorych na COVID-19 i ozdrowieńców w Indiach. Tamtejsze media alarmują, że w normalnych warunkach grzybica rozwija się w ciele chorego 15-30 dni, a w opisywanych przypadkach wystarczyły zaledwie 2-3 dni.

Rzadka choroba atakuje chorych na COVID-19. Rozwija się szybciej niż zwykle
Grzybica atakuje chorych na COVID-19. Rozwija się 5 razy szybciej niż zwykle (Getty Images, BSIP, UIG)
bErNUGfF

Niebezpieczna grzybica atakuje chorych na COVID-19. Mukormykoza jest bardzo rzadką chorobą na całym świecie, jednak indyjscy lekarze z niepokojem informują o wykryciu 12 przypadków w ciągu zaledwie 15 dni. Wszyscy zaatakowani przez grzybicę są chorzy na COVID-19 lub niedawno zostali uznani za ozdrowieńców.

Mukormykoza atakuje osoby o słabej odporności. Pacjentom chorym na COVID-19 podaje się steroidy, które zapobiegają potencjalnie śmiertelnej burzy cytokinowej. Jednak właśnie duże dawki steroidów mogą pozwolić infekcjom grzybicznym, takim jak mukormykoza, na przeniknięcie do organizmu - tłumaczy dr Manish Munjal, cytowany przez agencję prasową Asian News International.

bErNUGfH
Jeśli grzyb dostanie się do mózgu i nie zostanie szybko wykryty, w ciągu kilku dni powoduje zgon u 50 proc. chorych – dodał Munjal.

W ostatnim czasie mukormykoza zabiła 5 pacjentów dra Munjala w szpitalu w Delhi. Kolejnych 5 na stałe straciło wzrok z powodu choroby. Zdarza się też, że grzyb atakuje nos i szczękę chorego, często oszpecając go na całe życie.

Grzybica atakuje chorych na COVID-19. Rozwija się 5 razy szybciej niż zwykle

Indyskie media podają, że u osłabionych koronawirusem pacjentów mukormykoza rozwija się niepokojąco szybko, w zaledwie 2-3 dni. W normalnych warunkach grzybica potrzebuje 15-30 dni. Zarodniki pleśni krążą w powietrzu, mogą też wniknąć do organizmu przez ranę.

bErNUGfN

Charakterystyczne objawy infekcji to drętwienie twarzy, niedrożność nosa, obrzęk i ból oczu. Według szacunków naukowców zapadalność na tę grzybicę w USA wynosi rocznie zaledwie 1,7 przypadków na milion mieszkańców.

Zobacz także: Zobacz też: Dr Grzesiowski o tym, że szczepionka nie może dać skutków ubocznych po latach.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErNUGgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
nie(?)pryskaj
2 miesiące temu
przez środki ochrony, szczepionki i leczenie jest coraz gorzej. Jeżeli ktoś wyszedł do ogrodu, to umarł na zapalenie płuc. Judaszowce trzymałem w domu i w szklarni 2 lata. Gdy wystawiłem na deszcz, to w 2 dni je zjadła zaraza grzybowa.
Cezar
8 miesięcy temu
Jakoś jak amerykanie umierali i anglicy nic te państwa nie robili ... nagle lek wymyślił to sami odp.... a lek Polaka odbaiol amadadyda w dwa dni wylecza szkoda suf
Leszek
8 miesięcy temu
Moja bratowa pracowała w masce. Ma grzybicę krtani. Ciekawe skąd?
bErNUGgj
Pablo
8 miesięcy temu
Proponuję zaszczepić najpierw władze i poczekać kilka lat a problem z niepotrzebnymi urzędnikami rozwiąże się sam .
abc
8 miesięcy temu
Indie są przeludnione i brudne. Nie dziwi mnie ten fakt.
Stefan
8 miesięcy temu
Efekt maseczek zobaczymy niebawem. To jest wojna gadów z ludzmi.
~awas
8 miesięcy temu
Na grzybki jest lek. Ciągle go reklamują, nawet podczas kolacji. Nazywa się iladian. Dziewczynki od 3 roku życia też mogą stosować.
byk
8 miesięcy temu
A czy to nie jest wymysł rodziny Szumowskich. Nachapali się na pandemii 80mln zł, inwestując 80 tys zł. To jest przebitka!
anty
8 miesięcy temu
u nas za chwilę też to będzie!!! noście dalej maseczki to zobaczycie:( Jestem zdrowa a po 20 minutach w sklepie zaczynam kaszleć i się dusić. Po wyjściu na świeże powietrze i zdjęciu szmaty objawy mijają
asd
8 miesięcy temu
A to teraz te wszystkie maseczki wywołują grzybicę! a to ci nowość!
Gdynianka
8 miesięcy temu
To jest prawda
Kiziac
8 miesięcy temu
Brawo, to jest prawsa
Hadrian
8 miesięcy temu
Straszne poprostu, ale grzybica atakuje tez przy okazji innych chorob. Czy to jakie novum?
bErNUGgb
Adem
8 miesięcy temu
przez maseczki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić