GGG| 
aktualizacja 

Koronawirus paraliżuje świat. W tych krajach hotel tańszy od mieszkania

6

Pandemia koronawirusa sparaliżowała wiele dziedzin życia. Niewątpliwie jedną z nich jest branża turystyczna i hotelarska. W niektórych krajach wynajęcie pokoju w hotelu jest tańsze od wynajęcia mieszkania.

Koronawirus paraliżuje świat. W tych krajach hotel tańszy od mieszkania
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, TPG)

Szokujące wieści przekazał hiszpański dziennik "El Mundo". Okazuje się, że w związku z bardzo trudną sytuacją budżetową niektórych hoteli te postanowiły zaproponować swoim potencjalnym klientom atrakcyjną ofertę. Ta dotyczy zamieszkania w nim, jak w mieszkaniu - na pewien okres.

Sieć B&B Hotels ratuje budżet zszargany pandemią. Atrakcyjna oferta wynajmu pokoju hotelowego na dłuższy okres dotyczy Hiszpanii i Portugalii. Miesięczne ceny pobytu rozpoczynają się już od 500 euro i są tańsze od kosztów wynajmu mieszkania. Według właścicieli sieci pokoje są luksusowo wyposażone, a cena zawiera również cotygodniowe sprzątanie.

Jeżeli ludzie do tej pory nie korzystali z takiej opcji, to dlatego, że była za droga. Teraz jednak sytuacja jest taka, że możemy zaoferować bardziej przystępne ceny - przyznała dyrektor sieci Lucia Mendez-Bonito.

Oferta ma być bardzo opłacalna zwłaszcza dla młodych osób. Korzystając z niej, mogą spróbować swoich sił w nowym, większym mieście. Nie muszą deklarować długoterminowego pobytu i w ramach niepowodzenia mogą wrócić do domu rodzinnego już po miesiącu.

Branża hotelarska przechodzi bardzo ciężki czas. Pandemia koronawiusa całkowicie ją sparaliżowała. Brak turystów spowodował, że właściciele hoteli zaczęli szukać nowych rozwiązań. Oprócz zaproponowanego niedawno wynajmu dotychczas hotele przekształcano na szpitale oraz miejsca do pracy zdalnej w komfortowych warunkach.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić