aktualizacja 

Koronawirus. Prezydent kraju przyłapany. Poddał się karze

1

Koronawirus nie wybiera. Nieważne, czy jest się głową państwa, czy zwykłym obywatelem, dlatego obostrzenia dotyczą każdego. Przekonał się o tym prezydent Chile.

Koronawirus. Prezydent kraju przyłapany. Poddał się karze
Prezydent Chile, Sebastián Pinera, został ukarany grzywną za (Getty Images)

Pandemia koronawirusa trwa już od roku. Przez ten czas zdążyliśmy przekonać się na własnej skórze, że wirus nie wybiera. Niezależnie od stanu majątkowego, pozycji czy miejsca zamieszkania - wszyscy jesteśmy zagrożeni w podobny sposób.

Dlatego obostrzenia dotyczą wszystkich. Gorzko przekonał się o tym Sebastián Pinera, prezydent Chile. Na początku grudnia wybrał się na spacer po plaży. Miejscowi rozpoznali w mężczyźnie głowę państwa i tłumnie przybyli po pamiątkowe zdjęcia.

Zapomniano jednak o jednej ważnej kwestii - obostrzeniach. Prezydent nie miał na sobie maseczki, ponadto w rażący sposób łamał zasadę utrzymania dystansu społecznego. Gdy zdjęcia obiegły sieć Pinera został ostro skrytykowany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezydent Chile przeprosił za swoje zachowanie i przyznał sie do błędu. Przyznał, że wszystko działo się na tyle szybko, że nie zdążył nałożyć maseczki.

Jednak to nie wystarczyło. Jak podaje LaTercera, podjęto decyzję o ukaraniu prezydenta. Sebastián Pinera zapłaci karę w wysokości 2 tysięcy dolarów.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić