Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Lekarz ujawnia informacje ws. chińskiej szczepionki na COVID-19

12
Podziel się:

Węgry jako pierwszy kraj w Europie rozpoczęły negocjacje na temat zakupu chińskiej szczepionki na koronawirusa. Profesor Krzysztof Simon wyraził opinię, czy Polska powinna iść taką samą drogą.

Koronawirus. Lekarz ujawnia informacje ws. chińskiej szczepionki na COVID-19
Profesor Krzysztof Simon (WP Wideo)

Profesor Krzysztof Simon przedstawił swoją opinię w programie WP Newsroom. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jest świadomy planów zakupowych rządu, ponieważ pełni rolę jego doradcy.

Chińska szczepionka na koronawirusa trafi do Polski?

Jak poinformował prof. Simon, na razie istnieje niskie prawdopodobieństwo, aby polski rząd planował zakup chińskiej szczepionki. Tłumaczył to koniecznością przebadania jej przez europejskich specjalistów, zanim ostatecznie zostanie dopuszczona do użytku.

O pozostałych szczepionkach mamy mniej informacji. To musi być szczepionka zaakceptowana przez europejskich specjalistów, więc dopuszczenie jej do użytku wymaga czasu – wyjaśnił prof. Krzysztof Simon (WP Newsroom).

Prof. Simon odniósł się także do doniesień o trudnościach z dostępem do szczepionek. Zgodnie z wersją przedstawioną przez naukowca polski rząd dołożył wszelkich starań, aby dawki trafiły do naszego kraju. Wyraził nadzieję na rozwiązanie problemów dzięki umowie z Unią Europejską.

To jest skandal i to nie podlega najmniejszej kwestii. Jest umowa z Unią Europejską, która nas na szczęście trochę chroni i nie pozbyliśmy się tej ochrony mimo działalności niektórych polityków – tłumaczy prof. Krzysztof Simon (WP Newsroom).
Zobacz także: Zobacz też: Czy Polska powinna kupić chińską szczepionkę? Prof. Simon odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
proszęopomoc
2 lata temu
❤Kochani ,..niezmiernie wstyd mi , jednak Zmuszona jestem zwrócic się z wielką prośbą o pomoc. Mam 63 lata, Wdową jestem od 24 Stycznia 2021 roku... . Jestem osobą chorą na serce oraz mam rozpoczynającą sie jaskrę,. Po śmierci męża moja sytuacja życiowa, w tym materialna, bardzo się pogorszyła. Mam niską rentę zaledwie 416 zł netto. W żaden sposób nie jestem w stanie opłacić wszystkich rachunków oraz pozwolić sobie na zakup wszystkich leków, które są dla mnie niezbędne do codziennego funkcjonowania. Przez to zadłużyłam się w opłatach i nie mogę od dłuższego czasu wyjść na prostą...Kochani, nie opuśćcie mnie w biedzie, pomóżcie wyjść choć trochę na prostą chorej seniorce, zwłaszcza w tych czasach.... Pragnę w końcu wyrównać opłaty, wykupić wszystkie leki i zakupić żywność. Będę bardzo wdzięczna, każda złotówka bardzo się liczy... Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcą mi pomóc... SGB Bank Spółdzielczy 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 Alicja Jędrzejewska z Torunia, Spokojnej Sobotniej Nocy,❤
axel
2 lata temu
A może by tak poczekać i zobaczyć co będzie się działo na Węgrzech?!
Jas
2 lata temu
Oszczedzcie Polakom pewnych widokow!
ratownikmedyc
2 lata temu
lekarz? to oplacony przez bigfarme ...klakier
FinisPoloniae
2 lata temu
Joanko, Balcerowicz ratował niewypłacalny kraj ze zbankrutowanymi fabrykami, nie hejtuj bohatera! Gdyby było inaczej, tzn. Polska nie była bankrutem, to dlaczego to nie my wykupowaliśmy zagraniczne zakłady?. Szacunku, nie pogardy!
Grypa2o2o
2 lata temu
Jak dotąd pan Simon nie ujawnił informacji,czy ma konflikt interesówchoć powinien to uczynić już dawno.Jako doradca rządowy nie powinien przyjmować korzyści finansowych od firmy Pfizer,itp.
Non
2 lata temu
Naprawdę wy macie prawa wyborcze?? Wybudowanie lini technologicznej takiej niewielkiej 200tyś szt na mieś to koszt +/- 2mld usd a licencji nikt nam nieudostępni za żadne pieniądze tu kończy się prawicowy bełkot a zaczyna czysta ekonomia
U🤑🤑🤑🤑
2 lata temu
Ten simon przeciez jest na utrzymaniu firmy Pfeizer. Oni.mu płacą.
Stryj
2 lata temu
To nie ta skala wydatkow i kosztów uruchomienia za mali jesteśmy na ten biznes
.Xx
2 lata temu
Kto da więcej?
Joanka
2 lata temu
A dlaczego polskie firmy nie mogą produkować szczepionek? Już wszystko Balcerowicz z Tuskiem sprzedali? Technologia jest firmy też chociażby w Institut w Puławach to na licencji nie można uruchomić produkcji? O co chodzi?
Ferdek
2 lata temu
A Polak i Nadzieję to dwa bratanki .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić