Koronawirus. Lekarz ujawnia informacje ws. chińskiej szczepionki na COVID-19

23

Węgry jako pierwszy kraj w Europie rozpoczęły negocjacje na temat zakupu chińskiej szczepionki na koronawirusa. Profesor Krzysztof Simon wyraził opinię, czy Polska powinna iść taką samą drogą.

Koronawirus. Lekarz ujawnia informacje ws. chińskiej szczepionki na COVID-19
Profesor Krzysztof Simon (WP Wideo)

Profesor Krzysztof Simon przedstawił swoją opinię w programie WP Newsroom. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jest świadomy planów zakupowych rządu, ponieważ pełni rolę jego doradcy.

Chińska szczepionka na koronawirusa trafi do Polski?

Jak poinformował prof. Simon, na razie istnieje niskie prawdopodobieństwo, aby polski rząd planował zakup chińskiej szczepionki. Tłumaczył to koniecznością przebadania jej przez europejskich specjalistów, zanim ostatecznie zostanie dopuszczona do użytku.

O pozostałych szczepionkach mamy mniej informacji. To musi być szczepionka zaakceptowana przez europejskich specjalistów, więc dopuszczenie jej do użytku wymaga czasu – wyjaśnił prof. Krzysztof Simon (WP Newsroom).

Prof. Simon odniósł się także do doniesień o trudnościach z dostępem do szczepionek. Zgodnie z wersją przedstawioną przez naukowca polski rząd dołożył wszelkich starań, aby dawki trafiły do naszego kraju. Wyraził nadzieję na rozwiązanie problemów dzięki umowie z Unią Europejską.

To jest skandal i to nie podlega najmniejszej kwestii. Jest umowa z Unią Europejską, która nas na szczęście trochę chroni i nie pozbyliśmy się tej ochrony mimo działalności niektórych polityków – tłumaczy prof. Krzysztof Simon (WP Newsroom).
Zobacz także: Zobacz też: Czy Polska powinna kupić chińską szczepionkę? Prof. Simon odpowiada
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić