Koronawirus w Polsce. Nowe dane przerażają! Tak źle nie było od dawna

135

Bardzo niepokojące informacje płyną z Ministerstwa Zdrowia. Szef resortu Adam Niedzielski wyjawił w środę rano, jakie są najnowsze dane dot. epidemii koronawirusa w Polsce. Niestety, to najwyższy dobowy wynik od 6 stycznia!

Koronawirus w Polsce. Nowe dane przerażają! Tak źle nie było od dawna
Minister zdrowia Adam Niedzielski podał nowe dane dot. COVID-19 w Polsce (KPRM, Krystian Maj)

W środę Adam Niedzielski pojawił się w TOK FM. Podczas rozmowy radiowej minister zdrowia został zapytany o najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa. Niestety, nie napawają one optymizmem...

Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tys. i to nie tak nieśmiało, tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań - powiedział szef resortu zdrowia.

To najwyższy dobowy wynik od 6 stycznia. Minister Adam Niedzielski podkreślał, że przede wszystkim należy go porównywać z tym, co było dokładnie tydzień temu - wówczas odnotowano 8,7 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

Czyli mamy bardzo dynamiczny wzrost też i z dnia na dzień i właśnie w stosunku do poprzedniego tygodnia, bo to jest prawie 3,5 tys. przypadków więcej niż tydzień temu - zaznaczył przedstawiciel rządu.

Koronawirus w Polsce. Będzie zaostrzenie ograniczeń?

Coraz więcej wskazuje na to, że dojdzie do zaostrzenia obostrzeń. Z informacji przekazywanych przez Polsat News wynika, że rząd wprowadzi tzw. regionalizację ograniczeń, co oznaczałoby wdrożenie poważniejszych restrykcji tam, gdzie w ostatnim czasie było najwięcej zakażeń.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić