aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia przed Wigilią? Ważne spotkanie

66

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Na poniedziałek zaplanowano ważne spotkanie. O aktualnej sytuacji dyskutować będą m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda.

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia przed Wigilią? Ważne spotkanie
Ważne spotkanie Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego (PAP)

Spotkanie prezydenta Dudy z premierem Morawieckim zaplanowano na godzinę 11:30. Uczestniczą w nim również szef KPRM Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski. Przedmiotem dyskusji jest Narodowy System Szczepień.

Piotr Mueller już wcześniej mówił o tym, że Duda i Morawiecki utrzymują stały kontakt. W programie "Graffiti" odnosił się też do wątku obostrzeń.

W tej chwili nie są omawiane warianty zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia. Scenariusz, który został przedstawiony jakiś czas temu, jest realizowany. Do świąt, łącznie ze świętami aktualne obostrzenia będą obowiązywały, chyba że z jakichś powodów sytuacja się pogorszy. Wtedy trzeba będzie podjąć inną decyzję - zaznaczał.

Koronawirus. Nie wszyscy chcą szczepionki

Nie brakuje osób, które jasno stoją przy tym, że nie przyjmą szczepionki przeciwko koronawirusowi. Co na to Mueller?

Niektóre badania, sondaże wskazują, że część osób faktycznie z jakiegoś powodu nie chce skorzystać ze szczepionki. Stąd też akcja społeczna, którą będziemy niedługo uruchamiać, aby to autorytety naukowe, również osoby lubiane, popularne pokazywały, że najlepszym sposobem na to, aby przerwać rozwój choroby jest szczepienie
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić