Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Proboszcz zakażony. Msze zawieszone do odwołania

6

Koronawirus nadal się rozprzestrzenia. Niestety, tempo tego procesu jest niepokojąco wysokie. Zakażenia wykrywane są w różnych miejscach. Coraz więcej infekcji notuje się m.in. w kościołach. Z powodu wykrycia COVID-19 u proboszcza zawieszono msze w Zalesiu Dolnym.

Koronawirus w Polsce. Proboszcz zakażony. Msze zawieszone do odwołania
Zalesie Dolne. Msze zawieszone do odwołania (Wikimedia Commons)

Koronawirus nadal nie pozwala nam wrócić do normalności. Co rusz pojawiają się informacje o nowych zakażeniach. Tym razem wyszło na jaw, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym koło Warszawy.

Z powodu wykrycia COVID-19 u proboszcza, parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym poinformowała o zawieszeniu wszystkich Mszy św. do odwołania - napisał na Twitterze ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Zalesie Dolne. Odwołane msze

Parafia zakażonego księdza poinformowała już, że w związku z tym przypadkiem COVID-19, od dnia 9 października do odwołania w tym kościele nie będzie mszy świętych, a także innych nabożeństw.

Zawieszono ponadto działanie kancelarii. Jeżeli wierni mają jakieś pilne sprawy, to powinni zgłaszać się do sąsiednich parafii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić