o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. WHO stawia Szwecję za wzór innym państwom

394
Podziel się

Rząd Szwecji odmówił narzucenia mieszkańcom odgórnych ograniczeń w związku z pandemią COVID-19. Zamiast tego skupiono się na rozpowszechnianiu zaleceń odnośnie przestrzegania zasad higieny oraz utrzymywania dystansu społecznego. Ta strategia znalazła uznanie wśród urzędników Światowej Organizacji Zdrowia.

Czy taki sposób walki z COVID-19 nie przyniesie odwrotnych skutków?
Czy taki sposób walki z COVID-19 nie przyniesie odwrotnych skutków? (Getty Images)
bEhTEuuZ

Sposób działania władz Szwecji wzbudza wiele kontrowersji. Międzynarodowa opinia publiczna wyrażała obawy, czy taki sposób walki z COVID-19 nie przyniesie odwrotnych skutków i masowych zarażeń koronawirusem wśród Szwedów.

Koronawirus: Światowa Organizacja Zdrowia o strategii Szwedów

Na temat sytuacji w Szwecji wypowiedział się dr Mike Ryan. Główny ekspert WHO do spraw Sytuacji kryzysowych oświadczył, że świat może się wiele nauczyć od Skandynawów, którzy postanowili zaufać obywatelom i polegają na ich samodyscyplinie.

bEhTEuvb

Doktor Mike Ryan określił postępowanie Szwecji "partnerstwem z ludnością". Jak zapewnił, kraj dysponuje wystarczającym zapleczem medycznym, aby w razie konieczności móc zapewnić chorym na COVID-19 opiekę na wysokim poziomie.

Zobacz także: Zobacz też: Tu wszystkie sklepy i bary są otwarte. Lekceważą zalecenia rządu

Istnieje przekonanie, że Szwecja nie wprowadziła środków kontroli i po prostu pozwoliła na rozprzestrzenianie się choroby. Nic nie może być dalsze od prawdy. [...] Jeśli mamy osiągnąć nową normę, Szwecja stanowi model, jak wrócić do społeczeństwa, w którym nie ma blokad – cytuje dr Ryana "MTV.com".

bEhTEuvh

Z opinią WHO nie zgadza się wielu naukowców. 2300 specjalistów wystosowało oficjalny list, w którym wezwali rząd Szwecji do ponownego przemyślenia strategii. Jak argumentowali, jeśli władze nie przejmą całkowitej kontroli nad sytuacją, wkrótce zapanuje chaos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhTEuvC
KOMENTARZE
(394)
Link_a
rok temu
Szwecja - Chociaż jeden normalny kraj. I co po tych wszystkich restrykcjach w USA i Unii skoro zakażeń nie ubywa w takim tempie, jak można by się było tego spodziewać? Ludzie sami powinni zadbać o swoje zdrowie. Jeżeli ktoś chce zamknąć się w domu, to niech to robi, ale nie narzuca innym swojego stylu życia. A politycy i bez koronawirusa robią za NASZE pieniądze wystarczająco dużo złego.
kolega
rok temu
Wysłać WHO do Szwecji na tydzień i pochodzić po restauracjach z nimi zobaczymy czy podtrzymania rekomendacje
Realista
rok temu
Lata w indoktrynacji aborcji eutanazji wiekrzość po trzecim rozwodzie,robi swoje dla nich starsi ludzie to niepotrzebny ballast i ci starsi sami sie do takiego myslenia cegielke dołożyli
bEhTEuvD
Sven
rok temu
2300 specjalistów??? Powinni zacząć ziemniaki na rynku sprzedawać.
eta
rok temu
ogromna śmiertelność i to jest wzór do naśladowania. Świat się kończy.
zzk
rok temu
Lewicowi psychopaci z WHO poklepują po pleckach swoich współbraci w wierze ze Szwecji, oni za nic mają życie ludzkie, dla nich to tylko statystyka.
Mika
rok temu
Domy seniorów w Szwecji zamknięte dla odwiedzających - tak,zamknięte główne wejście,do budynku wchodzisz bocznym wejściem prosto z ulicy. Zero kontroli i jakichkolwiek środków ochrony. Taka podwójna rzeczywistość.
Bogusław
rok temu
Ciekawe dlaczego na swoich Chińczykach nie wypróbowali tej szwedzkiej strategii.
Bezdzietny
rok temu
Szwecja I wiele krajow maja jaja a Polacy sluchaja kosciola I Jarka
Bezdzietny
rok temu
Szwecja I wiele krajow maja jaja a Polacy sluchaja kosciola I Jarka
Matt
rok temu
Wow, WHO juz do niczego sie nie nadaje
za dużo zer
rok temu
Nie 2300naukowców, tylko 23naukowców wystosowało list na 160 pracujących w tej instytucji! Ale ta Szwecja boli różne środowiska!
Ddcc
rok temu
WHO to taki światowy odpowiednik NFZ czy ZUS, pieniądze zjadają
bEhTEuvv
Hehehe
rok temu
WHO skompromitowana organizacja siedząca w kieszeni Billa Gatesa
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić