Koszmar na przejeździe kolejowym. 25-latka uciekła w ostatniej chwili

22

Dramatyczne zdarzenie w miejscowości Grabowiec (pow. sieradzki). 25-latka zlekceważyła zakaz wjazdu na remontowany przejazd kolejowy i doprowadziła do wypadku. Na szczęście kobieta zdołała w porę uciec z auta.

Koszmar na przejeździe kolejowym. 25-latka uciekła w ostatniej chwili
Tragedia była o krok (Policja, Policja Województwa Łódzkiego)

O szczegółach niebezpiecznego incydentu informuje Policja Województwa Łódzkiego za pośrednictwem Facebooka. "O włos od tragedii. Apelujemy o ostrożność!" - napisano.

Około godz. 16:30 w msc. Grabowiec w powiecie sieradzkim doszło do zderzenia auta z pociągiem. 25-letnia kierująca samochodem m-ki Citroen C4, mimo zakazu wjazdu na remontowany przejazd kolejowy wjechała na torowisko - zrelacjonowano.

Pojazd "zawiesił się" na przejeździe. "Na szczęście [kobieta] zdążyła opuścić auto przed zderzeniem z nadjeżdżającym pociągiem Intercity relacji Warszawa – Jelenia Góra. Nikt nie odniósł obrażeń" - dodano, podkreślając, że kierująca była trzeźwa.

25-latka zostanie ukarana?

Przez kilka godzin ruch na linii Sieradz - Łódź był wstrzymany. Konieczne było bowiem usunięcie uszkodzonego samochodu.

Agnieszka Kulawiecka z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przekazała PAP, że do sądu trafi wniosek o ukaranie 25-latki. Za spowodowanie kolizji grozi jej grzywna do 5 tys. zł. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić