Koszmarny wypadek w centrum Warszawy. Tramwaj potrącił kobietę

34

Na rondzie de Gaulle'a w centrum Warszawy doszło do poważnego wypadku. Tramwaj linii nr 9 potrącił młodą kobietę. Na miejsce wezwano śmigłowiec ratunkowy, a ruch przez kilka godzin był sparaliżowany.

Koszmarny wypadek w centrum Warszawy. Tramwaj potrącił kobietę
Wypadek w centrum Warszawy (PAP, Radek Pietruszka)

Do dramatycznych wydarzeń doszło 9 czerwca po południu. Około godziny 16:00 tramwaj linii nr 9, jadący w kierunku Ochoty, potrącił młodą kobietę w Alejach Jerozolimskich w Warszawie.

Groźny wypadek w centrum Warszawy

Nastolatka wpadła pod tramwaj tuż za rondem de Gaulle'a. Dziewczyna odniosła ciężkie obrażenia.

W zgłoszeniu była mowa o 14-latce potrąconej przez tramwaj. Poszkodowana trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Początkowo przygotowywaliśmy miejsce do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale został on odwołany. Poszkodowana zostanie zabrana do szpitala karetką kołową - poinformował Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak informuje TVN Warszawa, śmigłowiec został odwołany z dwóch powodów. Nastolatka nie miała tak poważnych obrażeń i mogła zostać przetransportowana do szpitala zwykłą karetką. Co więcej, ze względu na infrastrukturę energetyczną, m.in. latarnie oraz sieć trakcyjną, lądowanie śmigłowca w centrum miasta byłoby bardzo trudne.

Na miejscu zdarzenia pracowali stołeczni policjanci. Sprawdzili trzeźwość motorniczego. Mężczyzna ten nie był był wpływem alkoholu.

Wypadek sparaliżował ruch w centrum miasta. Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Ruch tramwajów wstrzymano w obie strony.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022. Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić