Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Jak wypada Polska? Ranking krajów najgorzej radzących sobie z pandemią

107
Podziel się:

Australijski think tank opublikował ranking krajów świata uporządkowanych pod kątem skuteczności zwalczania pandemii koronawirusa. Najlepiej radzi sobie Nowa Zelandia, a najgorzej Brazylia. Gdzie jest Polska?

Jak wypada Polska? Ranking krajów najgorzej radzących sobie z pandemią
(PAP)

Brazylijczycy są w najgorszej sytuacji pandemicznej na świecie. Dziesiątkę najgorzej radzących sobie z pandemią państw otwiera Chile, na dziewiątym miejscu jest Ukraina. Piąty najgorszy pandemicznie kraj świata to Stany Zjednoczone, jeszcze gorzej jest w Iranie, Kolumbii, Meksyku i wreszcie: Brazylii.

Chociaż pandemia koronawirusa rozpoczęła się w Chinach, kraje Azji i Pacyfiku najlepiej radziły sobie z opanowaniem pandemii - stwierdzili autorzy raportu.

Kto najgorzej radzi sobie z pandemią. Polska tuż za Wielką Brytanią

Najlepiej z koronawirusem radzi sobie Nowa Zelandia, potem są Wietnam, Tajwan, Tajlandia i Cypr. Polska niestety znalazła się w znacznie niżej w tym rankingu, na 65 miejscu, tuż za Izraelem, Portugalią i Arabią Saudyjską. Za Polską są Wielka Brytania, Bułgaria i Maroko.

Europa zanotowała największą poprawę w trakcie trwania pierwszej fali pandemii, zanim uległa znacznie trudniejszej drugiej fali w ostatnich miesiącach 2020 roku. Synchroniczne blokady na wysoce zintegrowanym kontynencie europejskim skutecznie stłumiły pierwszą falę, ale późniejsze otwarcie granic naraziły kraje na ponowne wybuchy epidemii z krajów sąsiednich - oceniają autorzy raportu.

Raport opublikował australijski think tank Lowy Institute, który opracował interaktywne narzędzie analizujące sposób, w jaki 98 krajów świata opowiada na wyzwania związane z pandemią koronawirusa. Wzięto pod uwagę sześć czynników. Nie uwzględniono w nim Chin, ponieważ władze tego kraju nie udostępniają publicznie danych na temat przeprowadzonych testów.

Zobacz także: Zobacz też: Powrót do szkół. Minister zdrowia zdradził rekomendację dla Mateusza Morawieckiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
VATEUSZ
2 lata temu
"wirus w odwrocie, mowili w TVP"!
booze
2 lata temu
poprawcie ten blad na glownej bo az w oczy kole to najgoŻej. wstyd!!!!!
Tttt
2 lata temu
Pandemia jest podejrzana dla mnie. Jeśli już podają te badania to powinni podawać średnią z ilości mieszkańców państwa a nie ile jest chorych.
Fun
2 lata temu
Ale bzdury. Jesteśmy w czołówce, ale krajów, które sprawnie uśmiercają swoich obywateli. Jaka pandemia? Gdzie te ciała na ulicach?
Rodzic
2 lata temu
Świetnie, a my mamy szkoły otwierać.
pomysl
2 lata temu
Tak mysle ze powinni czym prędzej wprowadzić ogólnoeuropejski system, który wyeliminowałby z ponadpodstawowych aktywności społecznych tych, którzy szczepić się nie zamierzają i nie przestrzegają obowiazujących zasad (np. noszenie w odpowiedni sposób maseczek). Mówię tutaj o całkowitym zakazie wstępu do miejsc kultury (kina, teatry, muzea, galerie), korzystania z lokalnej, regionalnej i międzynarodowej komunikacji publicznej, podróżowania poza granice województwa, korzystania z lokalów gastronomicznych, hoteli, siłowni, basenów itd., itp. Tylko w tak rygorystyczny sposób można skutecznie walczyć z ludzką głupotą, która naraża innych obywateli na utratę zdrowia, życia, biznesu, pracy, środków do życia oraz wolności.
Dr Pool
2 lata temu
Co jeden to madrzejszy od drugiego, ludzie wezcie sie do roboty a nie piszcie komedii, jak sie wszyscy wezmiemy do pracy od razu bedzie lepiej.
Wieśniara
2 lata temu
Leki są be aszczepionki cacy , JAK BĘDZIEYA BRAŁY SZCZIPIONKI TO BEDZIETA ŻYŁY AŻ DO ŚMIERCI A JAK LEKI TO UMRZTA MA ŚMIERĆ I ANGOLI NIE WYPRZEDZITA .
jasmin
2 lata temu
LE FIGARO polecam.Francja!!!
hzs
2 lata temu
co na to polska opozycja aż strach pomyśleć co by było gdyby PO wska banda była przy władzy
Sally
2 lata temu
podają Polskę , Niemcy albo Francję a nikt nie wspomina o Białorusi gdzie w 2020 - najmniej zgonów od 6 lat- Białoruś daje radę z pandemią bo nie wykonała lockdownu a w zamian za to dosłownie zniknęła z mediów głównego ścieku- nie wiadomo dlaczego...
jasmin
2 lata temu
Bełkot dla tych co nie przeglądają prasy z Europy.Zostaje im ta propaganda wybiórcza tutaj.
Inya
2 lata temu
A GŁOS PRAWDY NADAL WRZESZCZY OD MARCA 2020! NIE DLA RESTRYKCJI!!! Nie neguję istnienia COVID-19 (znam przypadki zachorowań), ale reakcja na pojawienie się (czy też zmutowanie) koronawirusa jest ZNACZNIE PRZESADZONA! Wszystko powinno normalnie funkcjonować, a państwa powinny się skupić na dofinasowaniu szpitali i na leczeniu osób, które wymagają pobytu w szpitalach i respiratorów. Restrykcje - kwarantanny, zamykanie niektórych branży, nie mówiąc o "lockdown" - dezorganizują ludziom życie - POWODUJĄ samobójstwa, strach, nie iście do lekarzy z innymi chorobami, które można jeszcze było wyleczyć! Są gorsze niż sama pandemia! Izolacja i restrykcje są gorsze niż sam wirus...
12e
2 lata temu
Pic na wode fotomontaż... zniewolenie ludzi i tyle, zmowa najbogatszych ludzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić