Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Ks. Boniecki mocno o Janie Pawle II. "Janiepawlenie". Jest odpowiedź

159
Podziel się:

Ks. Adam Boniecki z Tygodnika Powszechnego ogłosił, że nie będzie bronił św. Jana Pawła II. Słowa duchownego ostro skomentowała europosłanka Beata Mazurek.

Ks. Boniecki mocno o Janie Pawle II. "Janiepawlenie". Jest odpowiedź
Beata Mazurek. (East News)

W swoim najnowszym felietonie zatytułowanym "W ślepej ulicy", który ukazał się na łamach "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki zapewnia, że nie stanie po stronie Jana Pawła II. Pisze również, że nie będzie walczył o nazwy ulic.

Nie podpiszę listu w obronie JP2 i nie będę walczył o nazwy ulic, co zaś do pomników, to ich niegdysiejszy wysyp musiał się źle skończyć. Janowi Pawłowi II teraz nie obrona jest potrzebna, ale pełna prawda. Mitowi może ona nie dorówna, ale już nie będzie trzeba papieża bronić - napisał Boniecki.

Były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" uważa, że pomysł odebrania ulicom, rondom czy placówkom takim jak szkoły, czy szpitale imienia Jana Pawła II "wynika z irytacji". Ks. Boniecki uważa, że Jan Paweł II skutecznie walczył z pedofilią, gdy na przełomie lat 80. i 90. sprawa księży pedofilów stała się głośna.

Kwestia pedofilii w Kościele pojawiła się na przełomie lat 80. i 90. Dotyczyła fali nadużyć, szczególnie widocznej w Stanach Zjednoczonych w latach 60. i 70. W związku z tym Jan Paweł II wezwał amerykański episkopat do Watykanu i w czerwcu 1993 r. skierował do niego list nakazujący "zero tolerancji dla pedofilii" - czytamy.

Jak dobitnie zaznacza duchowny, polski papież Jan Paweł II został w naszym kraju "wywindowany na poziom nadludzki".

Kiedy już zaczął być wszechobecnym wcieleniem wiary w Boga, wcieleniem Kościoła, ojczyzny i wszelkiej mądrości, kiedy już został odczłowieczony, stał się zjawą bliższą swoim pokracznym pomnikom niż realnemu sobie. Dla polskiego katolicyzmu stał się oczywistym dowodem wyjątkowości, wielkości i narodowego wybraństwa - pisze ks. Boniecki.

Zdaniem Bonieckiego nie działa to zupełnie na wielu młodych Polaków, którzy z powodu przytłoczenia wszechobecnym "janiepawleniem", nie wykazują żadnej potrzeby, by wyznawać kult papieża. "Był maską hipokryzji władzy i Kościoła, wzajemnie zblatowanych w przyziemnych interesach" - tłumaczy duchowny.

Europosłanka PiS krytykuje ks. Bonieckiego

Europosłanka PiS Beata Mazurek w ostrych słowach na swoim profilu facebookowym krytykuje ks. Bonieckiego.

Trzeba się modlić za tego człowieka, bo jest po stronie ciemności. Na wizytę w pewnej poradni chyba już za późno. Rokowania beznadziejne - napisała Mazurek.

Do felietonu Bonieckiego odniósł się także m.in. ks. Daniel Wachowiak. Przypomniał, że Boniecki bronił już Margot oraz Nergala.

Ks. Boniecki o świętym Janie Pawle II: "Nie podpiszę listu w jego obronie". Duchowny, który broni Nergala, mężczyznę o pseudonimie Margot, twierdzi, że to dla prawdy. Piłat też coś o prawdzie mówił - podsumował ks. Wachowiak.
Zobacz także: „Dziwne reguły”. Ks. Boniecki powinien odejść z zakonu marianów?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
Od srocza
9 miesięcy temu
Aktywność Pani Mazurek jest ikoniczna. Na deskach będą jej podobiznę malować..
hubal
9 miesięcy temu
jesteś wielki ...
Babina
9 miesięcy temu
Kto jest lepszym koniem: Mazurek czy Giertych? Głosujemy?
Szpetman
9 miesięcy temu
Czemu tego Mazurka nikt nie zablokuje?
Kotolik
9 miesięcy temu
Szkoda, że takich księży jak Boniecki jest tak mało, zupełnie inny byłby katolicki kościół, niewątpliwie bardziej biblijny.
Ania
9 miesięcy temu
Popieram poglądy księdza Bonieckiego, i cenię za odwagę głoszenia swoich poglądów, zwłaszcza tych niepopularnych.
Basia67
9 miesięcy temu
Sssssss, to ja kobra.....
stary góral
2 lata temu
Nie chodzi o to co dzięki JPII mamy czy nie mamy tylko o to czy wiedział czy nie wiedział o pedofilii kleru. W tej kwestii nie jest istotna wiara tylko WIEDZA. A jeżeli nie wiedział, do czego się skłaniam to KTO blokował dostęp do niego tej informacji. Z imienia, nazwiska i stamowiska!
Edward
2 lata temu
Jak będzie pluł na JP2 będzie ok. Jak przejrzy na oczy i stanie w prawdzie będzie za późno, jak z kardynałem Dziwiszem i jego łagiewnickim kościołem.
ciocia Zosia
2 lata temu
Zamiast argumentów inwektywy. Co może wskazywać na brak argumentów.
mały Jasio
2 lata temu
Do jemio: nie ma darwinowskiej teorii pochodzenia życia. Jest darwinowska teoria pochodzenia gatunków.
babcia
2 lata temu
Czy jesteśmy świadkami cudu niepamięci?
babcia
2 lata temu
Co złego jest w powiedzeniu że potrzebna jest PRAWDA?
mały Jasio
2 lata temu
Był taki czeski film - Nikt Nic Nie Wie. Amnezja w kwestii pedofilii księży niektórych hierarchów, i nie tylko jest co najmniej zadziwiająca.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić