aktualizacja 

Ks. Boniecki mocno o Janie Pawle II. "Janiepawlenie". Jest odpowiedź

289

Ks. Adam Boniecki z Tygodnika Powszechnego ogłosił, że nie będzie bronił św. Jana Pawła II. Słowa duchownego ostro skomentowała europosłanka Beata Mazurek.

Ks. Boniecki mocno o Janie Pawle II. "Janiepawlenie". Jest odpowiedź
Beata Mazurek. (East News)

W swoim najnowszym felietonie zatytułowanym "W ślepej ulicy", który ukazał się na łamach "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki zapewnia, że nie stanie po stronie Jana Pawła II. Pisze również, że nie będzie walczył o nazwy ulic.

Nie podpiszę listu w obronie JP2 i nie będę walczył o nazwy ulic, co zaś do pomników, to ich niegdysiejszy wysyp musiał się źle skończyć. Janowi Pawłowi II teraz nie obrona jest potrzebna, ale pełna prawda. Mitowi może ona nie dorówna, ale już nie będzie trzeba papieża bronić - napisał Boniecki.

Były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" uważa, że pomysł odebrania ulicom, rondom czy placówkom takim jak szkoły, czy szpitale imienia Jana Pawła II "wynika z irytacji". Ks. Boniecki uważa, że Jan Paweł II skutecznie walczył z pedofilią, gdy na przełomie lat 80. i 90. sprawa księży pedofilów stała się głośna.

Kwestia pedofilii w Kościele pojawiła się na przełomie lat 80. i 90. Dotyczyła fali nadużyć, szczególnie widocznej w Stanach Zjednoczonych w latach 60. i 70. W związku z tym Jan Paweł II wezwał amerykański episkopat do Watykanu i w czerwcu 1993 r. skierował do niego list nakazujący "zero tolerancji dla pedofilii" - czytamy.

Jak dobitnie zaznacza duchowny, polski papież Jan Paweł II został w naszym kraju "wywindowany na poziom nadludzki".

Kiedy już zaczął być wszechobecnym wcieleniem wiary w Boga, wcieleniem Kościoła, ojczyzny i wszelkiej mądrości, kiedy już został odczłowieczony, stał się zjawą bliższą swoim pokracznym pomnikom niż realnemu sobie. Dla polskiego katolicyzmu stał się oczywistym dowodem wyjątkowości, wielkości i narodowego wybraństwa - pisze ks. Boniecki.

Zdaniem Bonieckiego nie działa to zupełnie na wielu młodych Polaków, którzy z powodu przytłoczenia wszechobecnym "janiepawleniem", nie wykazują żadnej potrzeby, by wyznawać kult papieża. "Był maską hipokryzji władzy i Kościoła, wzajemnie zblatowanych w przyziemnych interesach" - tłumaczy duchowny.

Europosłanka PiS krytykuje ks. Bonieckiego

Europosłanka PiS Beata Mazurek w ostrych słowach na swoim profilu facebookowym krytykuje ks. Bonieckiego.

Trzeba się modlić za tego człowieka, bo jest po stronie ciemności. Na wizytę w pewnej poradni chyba już za późno. Rokowania beznadziejne - napisała Mazurek.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Do felietonu Bonieckiego odniósł się także m.in. ks. Daniel Wachowiak. Przypomniał, że Boniecki bronił już Margot oraz Nergala.

Ks. Boniecki o świętym Janie Pawle II: "Nie podpiszę listu w jego obronie". Duchowny, który broni Nergala, mężczyznę o pseudonimie Margot, twierdzi, że to dla prawdy. Piłat też coś o prawdzie mówił - podsumował ks. Wachowiak.
Zobacz także: „Dziwne reguły”. Ks. Boniecki powinien odejść z zakonu marianów?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić