o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Ks. Boniecki mocno o Janie Pawle II. "Janiepawlenie". Jest odpowiedź

153
Podziel się

Ks. Adam Boniecki z Tygodnika Powszechnego ogłosił, że nie będzie bronił św. Jana Pawła II. Słowa duchownego ostro skomentowała europosłanka Beata Mazurek.

Ks. Boniecki mocno o Janie Pawle II. "Janiepawlenie". Jest odpowiedź
Beata Mazurek. (East News)
bDIYJJIR

W swoim najnowszym felietonie zatytułowanym "W ślepej ulicy", który ukazał się na łamach "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki zapewnia, że nie stanie po stronie Jana Pawła II. Pisze również, że nie będzie walczył o nazwy ulic.

Nie podpiszę listu w obronie JP2 i nie będę walczył o nazwy ulic, co zaś do pomników, to ich niegdysiejszy wysyp musiał się źle skończyć. Janowi Pawłowi II teraz nie obrona jest potrzebna, ale pełna prawda. Mitowi może ona nie dorówna, ale już nie będzie trzeba papieża bronić - napisał Boniecki.
bDIYJJIT

Były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" uważa, że pomysł odebrania ulicom, rondom czy placówkom takim jak szkoły, czy szpitale imienia Jana Pawła II "wynika z irytacji". Ks. Boniecki uważa, że Jan Paweł II skutecznie walczył z pedofilią, gdy na przełomie lat 80. i 90. sprawa księży pedofilów stała się głośna.

Kwestia pedofilii w Kościele pojawiła się na przełomie lat 80. i 90. Dotyczyła fali nadużyć, szczególnie widocznej w Stanach Zjednoczonych w latach 60. i 70. W związku z tym Jan Paweł II wezwał amerykański episkopat do Watykanu i w czerwcu 1993 r. skierował do niego list nakazujący "zero tolerancji dla pedofilii" - czytamy.

Jak dobitnie zaznacza duchowny, polski papież Jan Paweł II został w naszym kraju "wywindowany na poziom nadludzki".

Kiedy już zaczął być wszechobecnym wcieleniem wiary w Boga, wcieleniem Kościoła, ojczyzny i wszelkiej mądrości, kiedy już został odczłowieczony, stał się zjawą bliższą swoim pokracznym pomnikom niż realnemu sobie. Dla polskiego katolicyzmu stał się oczywistym dowodem wyjątkowości, wielkości i narodowego wybraństwa - pisze ks. Boniecki.
bDIYJJIZ

Zdaniem Bonieckiego nie działa to zupełnie na wielu młodych Polaków, którzy z powodu przytłoczenia wszechobecnym "janiepawleniem", nie wykazują żadnej potrzeby, by wyznawać kult papieża. "Był maską hipokryzji władzy i Kościoła, wzajemnie zblatowanych w przyziemnych interesach" - tłumaczy duchowny.

Europosłanka PiS krytykuje ks. Bonieckiego

Europosłanka PiS Beata Mazurek w ostrych słowach na swoim profilu facebookowym krytykuje ks. Bonieckiego.

Trzeba się modlić za tego człowieka, bo jest po stronie ciemności. Na wizytę w pewnej poradni chyba już za późno. Rokowania beznadziejne - napisała Mazurek.
bDIYJJJa

Do felietonu Bonieckiego odniósł się także m.in. ks. Daniel Wachowiak. Przypomniał, że Boniecki bronił już Margot oraz Nergala.

Ks. Boniecki o świętym Janie Pawle II: "Nie podpiszę listu w jego obronie". Duchowny, który broni Nergala, mężczyznę o pseudonimie Margot, twierdzi, że to dla prawdy. Piłat też coś o prawdzie mówił - podsumował ks. Wachowiak.
bDIYJJJb
Zobacz także: „Dziwne reguły”. Ks. Boniecki powinien odejść z zakonu marianów?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIYJJJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(153)
ooo
3 miesiące temu
Pani Mazurek i wielu innych , nie zrozumieliście słów ks, Bonieckiego , A wystarczy przeczytać zdanie o tym,że Janowi Pawłowi II nie potrzebna obrona tylko prawda ,dzięki której Papieża nie trzeba będzie bronić... Niby proste , a jednak nie wszyscy "kumają"...
Milo
3 miesiące temu
Nie wiem po co pan Mazurek zabiera głos w jakichkolwiek debatach?...że niby ma coś do powiedzenia "od siebie"??? No w to nie uwierzę!!!
123
3 miesiące temu
brawo dla ks Bonieckiego, bardzo mądry człowiek...nic dziwnego że becia nic nie kuma...
bDIYJJJv
Mmm...
3 miesiące temu
Ksiądz Boniecki napisał, że potrzebna jest pełna prawda. Dla pani Mazurek ktoś kto oczekuje PRAWDY musiał postradzac zmysły.
Ewa
3 miesiące temu
Pani Mazurek jak zwykle wymadrza się na kazdy temat. Podziwiam księdza Bonieckiego.
Najnowsze komentarze (153)
stary góral
3 miesiące temu
Nie chodzi o to co dzięki JPII mamy czy nie mamy tylko o to czy wiedział czy nie wiedział o pedofilii kleru. W tej kwestii nie jest istotna wiara tylko WIEDZA. A jeżeli nie wiedział, do czego się skłaniam to KTO blokował dostęp do niego tej informacji. Z imienia, nazwiska i stamowiska!
Edward
3 miesiące temu
Jak będzie pluł na JP2 będzie ok. Jak przejrzy na oczy i stanie w prawdzie będzie za późno, jak z kardynałem Dziwiszem i jego łagiewnickim kościołem.
Jola
3 miesiące temu
Pani Mazurek, niestety, nie zrozumiała tekstu, moi maturzysci by zrozumieli, a europoslanka nie dała rady...
ciocia Zosia
3 miesiące temu
Zamiast argumentów inwektywy. Co może wskazywać na brak argumentów.
mały Jasio
3 miesiące temu
Do jemio: nie ma darwinowskiej teorii pochodzenia życia. Jest darwinowska teoria pochodzenia gatunków.
babcia
3 miesiące temu
Czy jesteśmy świadkami cudu niepamięci?
babcia
3 miesiące temu
Co złego jest w powiedzeniu że potrzebna jest PRAWDA?
mały Jasio
3 miesiące temu
Był taki czeski film - Nikt Nic Nie Wie. Amnezja w kwestii pedofilii księży niektórych hierarchów, i nie tylko jest co najmniej zadziwiająca.
bDIYJJJn
mały Jasio
3 miesiące temu
Trzeba odnosić się do faktów a nie do wyobrażeń o faktach.
W...k
3 miesiące temu
No cóż na leczenie tego wielebnego jest już zapóżno sam fakt zmiany imaż już dużo daje do myślenia.
janek
3 miesiące temu
Mazurek dal glos co potwierdza teze iż konie mogą mówić nie tylko w Wigilie
niePO
3 miesiące temu
Pani Mazurek dlaczego Pani obraża Boga? Bóg dał Pani rozum, niech Pani z niego skorzystać....
Długi
3 miesiące temu
Pani już podziękujemy. Czas na tabletki.
J. Gdanski
3 miesiące temu
Pani Mazurek jak zwykle piękna i mądra inaczej.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić