o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Rodzice wstrząśnięci listem księdza. "Straszenie piekłem to nie jest najlepsza metoda"

13
Podziel się

Duże poruszenie wywołał list księdza ze Szczecina. Napisał go po tym, jak zobaczył, ilu uczniów nie uczestniczy w lekcjach religii. Rodzice są wstrząśnięci.

Rodzice wstrząśnięci listem księdza. "Straszenie piekłem to nie jest najlepsza metoda"
Ksiądz wysłał list. Rodzice oburzeni! (Pixabay)
bDXTzRRx

Ostatnie wydarzenia w naszym kraju osłabiły pozycję Kościoła. Wpłynął na to m.in. Strajk Kobiet i wcześniejszy wyrok TK, a także chociażby reportaż "Don Stanislao" i inne afery pedofilskie.

Rodzice reagują, wypisując swoje dzieci z lekcji religii. Nie spodobało się to jednemu ze szczecińskich katechetów, który za pomocą e-dziennika przesłał do rodziców list. Poinformowała o tym radna miasta Edyta Łongiewska-Wijas (więcej tutaj >>>).

bDXTzRRz

Adresaci listu nie kryją poruszenia. - Straszenie piekłem to naprawdę nie jest najlepsza metoda - powiedział rodzic licealistki, profesor Radosław Ptaszyński, historyk Uniwersytetu Szczecińskiego.

Odbieram to jako szantaż. Szantaż emocjonalny, religijny. Grożenie wprost rodzicom i dzieciom, że trafią do piekła, jeśli nie będą uczestniczyć w katechezie - dodał, cytowany przez tvn24.pl.

"Spam rzymskokatolicki"

Do zachowania księdza odniosła się też m.in. szczecińska radna niezrzeszona Edyta Łongiewska-Wijas. Skomentowała chociażby to, że list trafił do wszystkich klas, w których ksiądz uczy - nawet jeśli na religię chodzi tylko jeden uczeń z danej klasy. - Z tego by wynikało, że mamy do czynienia z jakimś nowym charakterem spamu, ze spamem rzymskokatolickim - mówiła (cyt. za tvn24.pl).

bDXTzRRF
Jak to jest możliwe, że ksiądz, który nie powinien mieć dostępu do danych osobowych rodziców, którzy nie posyłają dzieci na religię, miał adresy mailowe tych rodziców - zastanawia się radna.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTzRSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
......w
4 dni temu
żyjcie i dajcie żyć innym, ja ci w drogę łąsoń nie wchodzę, klesze i wy mi nie wchodźcie, rozumiemy się nędznicy? i piesku i tokarski jeszcze jedno, nie kuś mnie żebyś potem nie płakał i nie stał sie bezrobotnym.
......w
2 tyg. temu
odejdź stąd łąsoń bo przyczyniasz się do częstych toksycznych zachowań moich rodzicó i rodziny wobec mnie i taka jest prawda, klecvha nie chce odejśc, ale się mnie boi, nie strasz mnie nim, bo nic nie zrobi beze mnie, czeka aż się pokajam, co się nigdy nie stanie,
.....
2 miesiące temu
jak zgładzicie pis to się zastanowię, nie wkurwiajcie mnie pis-owcy \w tej rodzinie, ja coś mówię i nie radzę ryzykować waszych stanowisk, można tak jak ja skończyć.
bDXTzRSb
.....
2 miesiące temu
nie wkurwiaj mnie panie prezesie tymi reklamami bo będziesz musiał się do dymisji podać.
.....
2 miesiące temu
jak zarywasz do baby krystek do wysyłąsz sąsiada? twój kolega nie jest w pełni włądz umysłowych i tyle w temacie a znaki na niebie a przede wszystkim baby należy interpretować, odpierdol się i prtzede wszystkim nie naruszac jej prywatności wytykając to innym.
.....
2 miesiące temu
tak wy patafiany nastawiliśce ludzi przeciwko mnie, że nawet nikt się nie pytał, co się stało, nikt nie śmiał, w zakąłdzie latali wręcz do kilba za tobą, ale chuj wi, po co, i szukali czegoś czego kurwa nie było, tak jak wasze mądre psy rok czasu telefonu i wtedy też mówiłam, że go nie mam...i nikt mi nie wierzył. niezależnie co tu pisałam, pytaliscie wprost, ja odpowiadałam wam prosto w oczy, macie więc swoją teorię mądrości.
,lo,p;.
4 miesiące temu
Ksiądz straszy piekłem , księża nie wierzą w piekło bo robią straszne rzeczy , robią wszystko czego zabrania BÓG !
mmma
4 miesiące temu
to juz nie sa księża. To czysty biznes. Na dodatek nie płacący normalnych podatków.
klon
5 miesięcy temu
strach by nie pomógł. nawet jak by się mówiło dobrze to też ludziom nie dogodzi.może rodzice pozwolą dzieciom oglądać video 18+(mam na myśli nie tylko erotyke,)
kloi
5 miesięcy temu
w necie jesteśmy kontrolowani nawet komentarze polityczne darknetu tora kontrolują w sredniowieczu to był anonim
Spoko
5 miesięcy temu
Nie wdawać się w dyskusję z okupantami! Zlewać ich apele i grożby.
Zbychu
5 miesięcy temu
Ksiadz to ma fajnie. Puknie kolege, on jego. Potem sie wzajemnie rozgrzesza i pod raczke ida odprawiac msze. Ach.... nie to co my. Uczciwi, majacy rodziny, normalnie samo zło.
Wujek
5 miesięcy temu
Tylko repolonizacja takich mediów jak o2
bDXTzRRT
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić