Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Ksiądz zgwałcił 17-latkę. Sąd wydał wyrok

72
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie 37-letniego księdza, który dwukrotnie zgwałcił 17-latkę. Duchowny spędzi w więzieniu 10 najbliższych lat, a wyrok jest prawomocny.

Ksiądz zgwałcił 17-latkę. Sąd wydał wyrok
Ksiądz skazany za gwałty na nieletniej. (Pixabay)

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Michała L. na 10 lat więzienia za dwukrotny gwałt na 17-latce. Tym samym złagodził wyrok, który wymierzył sąd niższej instancji.

W marcu duchowny został skazany na 12 lat więzienia. Miał także zapłacić poszkodowanej 100 tysięcy złotych. Sąd wydał także dożywotni zakaz zajmowania stanowisk i wykonywania zawodów związanych z wychowywaniem, edukacją i leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi. Michał L. jest także zawieszony w obowiązkach kapłana.

Czuję ulgę przede wszystkim z tego powodu, że proces właśnie się zakończył. Bardzo cieszę się z tego, że już nie będę musiała tutaj więcej przychodzić, więcej widzieć oskarżonego. Na razie skutki tego, co mi zrobił i całego procesu, są bardzo duże. Staram się na razie pozbierać, po prostu. Może będzie mi łatwiej z czasem, ale na pewno jeszcze nie dzisiaj - powiedziała dziennikarzom pokrzywdzona, pani Agnieszka.
Zobacz także: Projekt "Stop LGBT". Ks. prof. Alfred Wierzbicki: biskupi powinni mieć więcej wyobraźni i miłosierdzia

Na ogłoszeniu wyroku nie było Michała L. ani jego obrońcy. Adwokat pokrzywdzonej jest zadowolony z wyroku, mimo jego złagodzenia i uważa, że 10 lat to dostatecznie surowa kara.

Michał L. został zatrzymany we wrześniu 2019 r. Według ustaleń do gwałtów miało dojść w 2011 roku kiedy ofiara miała zaledwie 17-lat. Duchowny był wówczas wikariuszem w parafii Matki Bożej Bolesnej na gdańskich Stogach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(72)
Ministrant
11 miesięcy temu
to już nie przenoszą do innej parafii ?
Myślący
rok temu
Jak to 2 razy zgwałcił? To dopiero za drugim razem się nie spodobało?
DDD
rok temu
Zgrzeszył? Kto nie grzeszy.....
AAAA
rok temu
W najbliższą środę w TVN będzie sensacyjny reportaż o księdzu, który przez 20 lat nikogo ne zgwałcił ani nie molestował!
Tomek
2 lata temu
Rozumiem, że została zgwałcona w jakichś okolicznościach pierwszy raz ! Ale drugi???. Zaciągnął ją silą do łóżka.Siłą rozebrał,coś mi tu bardzo nie gra.Nie bronię księdza, zaznaczam.
Wierny
2 lata temu
No i super wreszcie niech inne sądy wezmą lekcję bo nas kruki wy...... wszystkich
Maria
2 lata temu
Szkoda księdza bo 10 lat to o 10 lat za mało przez 20 lat więźniowie by mu pokazali co to jest gwałt i co się czuje upodlenie strach wstyd i ta gula w gardle ból całego ciała a największy serca szkoda księdza
anakhonda
2 lata temu
ten wyrok nie odda jej życia ...które zostało bezpowrotnie zniszczone
Siergiej
2 lata temu
Ta jasne, pomyłka. 10 dni w konfesjonale.
Xxx
2 lata temu
A krzyczała?
RedPill
2 lata temu
Hm... bo jaki normalny i zdrowy mężczyzna pójdzie na księdza?
RTE
2 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
YXY
2 lata temu
Pani Aldono!! Gwałcił nie gwałcił nie moja sprawa. Sąd wierzy zeznaniom po kilu latach. W sprawie łapówek Marszałka Sejmu nie wierzy tyko szuka dowodów,Bez komentarza.
mjnnn
2 lata temu
przypomniała sobie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić