Koronawirus w Europie. Kościół ujawnia, ilu księży zabił COVID-19

260

Wielu księży na całym świecie choruje na koronawirusa, jednak dotychczas nikt nie ujawniał liczby duchownych, którzy zmarli z powodu COVID-19. CCEE, czyli Rada Konferencji Episkopatów Europejskich, opublikowała właśnie najnowsze dane.

Koronawirus w Europie. Kościół ujawnia, ilu księży zabił COVID-19
Koronawirus spowodował śmierć setek księży w całej Europie. (Getty Images, Mario Tama)

Rada Konferencji Episkopatów Europejskich do publicznej informacji podała statystyki, które pokazują, ilu księży zmarło podczas pandemii, zarażonych koronawirusem. Statystyki podają przybliżoną liczbę.

Według CCEE do tej pory, w trakcie trwającej od kilku miesięcy pandemii, zmarło 400 księży, którzy zarazili się wirusem SARS-CoV2 - podaje Gość Niedzielny. To setki księży, jednak ich liczba może być jeszcze większa.

Koronawirus spowodował śmierć setek księży w całej Europie

W raporcie przedstawiono m.in. statystyki na temat zgonów księży we Włoszech, którzy stanowią sporą część wszystkich zgonów ogółem. Spośród 400 księży aż 121 to księża, którzy opiekowali się wiernymi w diecezjach na północy Włoch.

Duchowni, jak inni pacjenci, bardzo źle znoszą chorobę wywołaną przez wirus SARS-CoV2, co spowodowane jest często po prostu ich wiekiem. Jak wiadomo - COVID-19 powoduje szczególnie uciążliwie objawy u osób starszych. Wśród księży takich osób jest bardzo wiele. Ta grupa społeczna jest więc narażona na ryzyko zgonu bardziej, niż inne.

Zobacz także: Krajewski o strategii walki z COVID-19
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić