Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kto nie może iść do szkoły? Wytyczne ministerstwa edukacji

0

Wakacje 2020 dobiegają końca. 1 września uczniowie znów pójdą do szkół. Są przepisy mówiące o tym, kto nie może uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Warto się z nimi zapoznać.

Kto nie może iść do szkoły? Wytyczne ministerstwa edukacji
Kto nie może iść do szkoły? (Pixabay)

Wiemy, kto nie może iść do szkoły. Absolutnie wykluczone jest to w przypadku osób, które znalazły się w kwarantannie. Podobnie sytuacja wygląda wtedy, gdy izolacją objęty jest członek rodziny ucznia.

Uczeń musi pozostać w domu. Wszystkie osoby współzamieszkujące lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą kwarantannową również podlegają kwarantannie. Dlatego też dzieci, których rodzice są na kwarantannie, nie mogą przychodzić do szkoły - wyjaśnia MEN.

Czy uczniowie przewlekle chorzy (np. z deficytem odporności) na co dzień uczęszczający do szkoły powinni uczestniczyć w lekcjach stacjonarnych? "Decyzja powinna być podjęta na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem z chorobą przewlekłą" - podkreślają przedstawiciele MEN.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki bez maseczki w kinie. Komentarz wiceministra

Kiedy rodzice mogą wysłać dziecko do szkoły?

"Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów infekcji dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych" - odpowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Resort zaznacza również, że jeśli dziecko nie wykazuje objawów zakażenia COVID-19, to nie ma podstaw, by zatrzymywać je w domu. Wyjaśniono, że obawa przed zarażeniem nie może być powodem, żeby uczeń nie poszedł do szkoły.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić