Spuścił amstaffy i canne corso ze smyczy. Wydał komendę: atakuj!

559

Sceny grozy rozegrały się w Parku Słonecznym na osiedlu Kopernik w Głogowie (woj. dolnośląskie). Pewien mężczyzna spuścił ze smyczy trzy groźne psy i szczuł nimi przechodniów. Ludzie musieli uciekać w popłochu.

Spuścił amstaffy i canne corso ze smyczy. Wydał komendę: atakuj!
Spuścił amstaffy i canne corso ze smyczy. Następnie wydał komendę: atakuj! (Pixabay)

Było popołudnie. Pełno ludzi spacerowało z psami po Parku Słonecznym na głogowskim osiedlu.

W pewnym momencie w parku pojawił się mężczyzna z trzema psami - dwoma amstaffami i jednym canne corso. Właściciel spuścił czworonogi ze smyczy i szczuł je na przechodniów.

Widziałem jak je spuścił, krzycząc, żeby atakowały. W pobliżu jakaś pani spacerowała z owczarkiem i to właśnie na nich się rzuciły. Słyszałem jak mówił do niej: S*ko, patrz na to, co moje psy potrafią. Wszyscy byli w szoku, zaczęli uciekać - powiedział portalowi myglogow.pl jeden ze świadków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczorowska subtelnie wbija szpilę (?) jurorom z "TzG": "Mam im bardzo dużo do powiedzenia, ale..."

To właśnie on jaki pierwszy zadzwonił na policję. Z relacji wynika również, że psy rzuciły się na owczarka i goniły go do bloku. Został on pogryziony. - On dał swoim psom komendę: atakuj - podkreślał rozmówca lokalnego serwisu.

Świadek sam zabrał psa znajomej na ręce i uciekł do pobliskiego bloku. - Jego psy do mnie dobiegły. Trzymałem psa znajomej nad głową, żeby go nie pogryzły. A ich pan krzyczał do mnie: "Jak cię znajdę, to zabiję!", Według mnie on był w dziwnym stanie, miał oczy jak złotówki - wyznał.

Kiedy policja dotarła do parku, mężczyzny z agresywnymi psami już tam nie było. W związku z tym funkcjonariusze z Głogowa podjęli odpowiednie działania i ustalili kim jest właściciel czworonogów. Całą sprawą zajmuje się teraz prokuratura.

Trzy psy zostały zabrane właścicielowi i przewiezione do schroniska, gdzie obecnie przebywają na kwarantannie. Istnieje możliwość, że niedługo mężczyzna usłyszy zarzuty, między innymi dotyczących szczucia psami i grożenia pozbawieniem życia.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić