aktualizacja 

Kwaśniewski zdradza tajemnice. To usłyszał od Putina

Aleksander Kwaśniewski w książce "Prezydent", która jest wywiadem-rzeką, przedstawia szereg historii dotyczących swojej młodości oraz czasu, w którym aktywnie udzielał się w polskiej polityce. Były prezydent w 2002 roku spotkał się z Władimirem Putinem, a teraz ujawnił, co usłyszał od rosyjskiego przywódcy.

Kwaśniewski zdradza tajemnice. To usłyszał od Putina
Kwaśniewski zdradza tajemnice. To usłyszał od Putina (Licencjodawca, AKPA)

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski promuje książkę, w której opowiada o swoim życiu - zarówno tym politycznym, jak i prywatnym. Znajduje się tam wiele szczegółów, o których polityk, albo mówił niewiele, albo wcale.

Wiele ciekawych historii Kwaśniewski opowiedział także, kiedy był gościem Michała Pola w programie "Hejt Park" na Youtube. Były prezydent wrócił pamięcią między innymi do 4 czerwca 2002 roku i opisał, jak zapamiętał tamten niezręczny moment, gdy Edyta Górniak śpiewała hymn przed meczem Polska-Korea Południowa.

W programie poruszane były także dużo poważniejsze tematy. Jednym z nich było spotkanie Aleksandra Kwaśniewskiego z Władimirem Putinem w 2002 roku. Politycy rozmawiali po rosyjsku, Kwaśniewski już od siedmiu lat był prezydentem. Putin z kolei rządził niecałe dwa lata, jednak i tak wyglądał na pewnego siebie i wygłaszał mocne tezy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Meghan Markle w przebraniu, koronacja Króla Karola III i mroczny kosiarz
Powiedział mi wtedy, że ma dwa cele. Po pierwsze odbudować wielką Rosję, co oznacza, że jest to Rosja z Białorusią i Ukrainą, Azją Centralną i Kaukazem i tak dalej oraz odbudować pozycję Rosji na arenie międzynarodowej. To drugie było dosyć zrozumiałe, jednak pierwsza teza zabrzmiała niebezpieczne - ocenił Kwaśniewski.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić