aktualizacja 

Latający zając z Polski hitem internetu

20

Mapy Google lubią płatać figle. Samochód fotografujący ulice na całym świecie nie raz robił zdjęcia w niecodziennych sytuacjach. Tym razem błąd leży prawdopodobnie po stronie twórców map.

Latający zając z Polski hitem internetu
Latający zając został uchwycony w miejscowości Olszowice (Google Maps)

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie HellsJuggernaut podzielił się swoim niecodziennym odkryciem w Mapach Google. Zamieścił nagranie, na którym widać zająca lewitującego w powietrzu. Zwierzę zostało zaobserwowane w polskiej miejscowości Olszowice, na zdjęciach tamtejszej Białej Drogi.

Latający zając na Mapach Google. Internauci są w szoku

Omawiane zwierzę pierwotnie zostało zidentyfikowane przez internautę jako królik. Wkrótce jednak dostrzeżono pomyłkę. Zając znajduje się na mapach kilkanaście metrów nad ziemią.

Zdjęcie nie pozostawia wątpliwości, że zwierzę nie mogło tak wysoko skoczyć. W związku tym pojawiły się różne teorie na temat zająca. Niektórzy twierdzą, że zwierzę zostało uderzone przez samochód Google'a.

Zawsze myślałem że samochody Google'a jadą dosyć wolno. Okazuje się, że się myliłem – stwierdził jeden z komentujących.

Błąd w Matriksie. Niecodzienna sytuacja uchwycona na zdjęciu

Inna teoria mówi o tym, że to prawdopodobnie błąd programu składającego zdjęcia. Zając miał zostać sfotografowany w trakcie skoku, a aplikacja "przesunęła" go wyżej. Choć nie ma oficjalnego wyjaśnienia ze strony Google'a, można być pewnym że to nie pierwsza tego typu niecodzienna sytuacja, uchwycona na zdjęciu w Google Street View.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić