Ławrow przyłapany. "Wysyła jakiś ukryty sygnał?"

Po doniesieniach na temat stanu zdrowia, w poniedziałek w sieci pojawiło się nagranie, przedstawiające szefa rosyjskiego MSZ, przeglądającego dokumenty w hotelu na Bali. Internauci zwrócili uwagę na pewne szczegóły. "Czy Ławrow wysyła jakiś ukryty sygnał?" - zastanawia się na Twitterze białoruska dziennikarka Hanna Liubakowa.

Ławrow przyłapany. "Wysyła jakiś ukryty sygnał?"
Internauci zwrócili uwagę na pewien szczegół na nagraniu z Ławrowem (Twitter)

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow trafił do szpitala po przylocie na indonezyjską wyspę Bali, gdzie we wtorek rozpoczyna się szczyt G20 - poinformowała w poniedziałek 14 listopada agencja Associated Press, powołując się na władze Indonezji. Ławrow na szczycie miał reprezentować prezydenta Władimira Putina.

Dwie osoby powiedziały, że Ławrow był leczony z powodu choroby serca. Urzędnicy powiedzieli, że został zabrany do szpitala Sanglah w stolicy prowincji Denpasar - przekazała agencja.

Doniesienia te szybko zdementowała oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Na kanale na Telegramie Zacharowa napisała, że pogłoski o rzekomej hospitalizacji szefa rosyjskiej dyplomacji to "oczywiste kłamstwa". Na dowód swoich słów udostępniła wideo nagranie z szefem MSZ, przeglądającym dokumenty w hotelu w na Bali.

Hipokryzja Ławrowa. Szef rosyjskiego MSZ korzysta z iPhone'a

Internauci, którzy obejrzeli krótki filmik, szybko wyłapali pewien szczegół. Znany z ostrej krytyki Zachodu Rosjanin miał przy sobie iPhone'a - smarftona wyprodukowanego przez firmę Apple, jedną z największych amerykańskich korporacji. Wizerunkową "wpadkę" Ławrowa dostrzegł m.in. niezależny rosyjski dziennikarz i reporter BBC Andriej Zacharow.

Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wciąż znajduje się pod zgubnym wpływem Zachodu i używa iPhone'a - skomentował na Twitterze Zacharow.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiele osób zwróciło też uwagę na koszulkę, którą na poniedziałkowym nagraniu miał na sobie Ławrow. Widnieje na niej bowiem logo Jeana-Michela Basquiata - amerykańskiego artysty współczesnego, uważanego za pioniera sztuki graffiti. Malarz współpracował m.in. z Andym Warholem.

Czy Ławrow wysyła jakiś ukryty sygnał przez koszulkę? Jean-Michel Basquiat był wielkim artystą. Zmarł po przedawkowaniu heroiny w wieku 27 lat - napisała na Twitterze białoruska dziennikarka Hanna Liubakowa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Korzystanie przez Ławrowa z amerykańskich "dóbr" kłuje w oczy szczególnie mocno, gdyż rosyjski minister od dawna nie ustaje w atakach na państwa Zachodu. Otwarcie krytykuje on sankcje nałożone na Rosję z powodu inwazji w Ukrainie. Zdaniem Ławrowa przywódcy państw zachodnich "wypowiedzieli totalną wojnę Rosji".

Zobacz także: Mi-8 i Mi-24 w akcji. Rosjanie nie wiedzieli, co się dzieje
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić