aktualizacja 

Lech Wałęsa zaproszony na pogrzeb Elżbiety II. Pojawił się problem

1230

Lech Wałęsa został zaproszony na pogrzeb królowej Elżbiety II. Na tej uroczystości ma się pojawić blisko 500 zagranicznych dostojników. Czy Wałęsa uda się na ostatnie pożegnanie królowej?

Lech Wałęsa zaproszony na pogrzeb Elżbiety II. Pojawił się problem
Lech Wałęsa (AKPA)

Transmisja online z pogrzebu królowej Elżbiety II w poniedziałek od 11:30 na kanałach dostępnych w WP Pilot. Transmisję online z ceremonii pogrzebowej oglądaj na żywo na TVP1, TVN24 i TVN24BiS w WP Pilot.

19 września odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. W związku z tym do Wielkiej Brytanii przyjadą politycy z całego świata. W tym gronie mógłby znaleźć się Lech Wałęsa.

Były prezydent Polski ma za sobą intensywne tygodnie. Ostatnio przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkał się z młodzież, a także politykami. Wygłaszał wykłady, a poza tym rozmawiał z kubańską opozycją.

Właśnie podczas wizyty w USA dowiedział się o śmierci królowej Elżbiety II. Wałęsa nie został pominięty przy ustalaniu listy zaproszonych gości na pogrzeb monarchini.

Niestety, Wałęsa nie może wybrać się do Wielkiej Brytanii. - Było powiadomienie od pani ambasador Anny Clunes, jednak ze względu na stan zdrowia szef z wielką przykrością musiał zrezygnować z wyjazdu na uroczystości pogrzebowe Jej Wysokości Królowej Elżbiety II - przekazał "Faktowi" Marek Kaczmar, dyrektor biura Lecha Wałęsy.

Co się dzieje z Wałęsą?

Słowa Kaczmara mogą zostać uznane za niepokojące. Tym bardziej, że na początku sierpnia Wałęsa podupadł zdrowotnie na tyle, że trafił do szpitala. Na szczęście teraz nie jest tak źle, by musiał ponownie znaleźć się pod baczną opieką medyków.

Zmiana czasu, klimatu, lekkie przeziębienie, ma swoje lata. Czas mija nieubłaganie - wyjaśnił współpracownik Wałęsy.

Do Wielkiej Brytanii wybiera się m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Szczegóły w rozmowie z "Faktem" przekazał Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta.

Pan prezydent z małżonką polecą do Londynu samolotem państwowym. Wszystko zostało uzgodnione ze stroną brytyjską. Z Londynu pan prezydent od razu poleci do Nowego Jorku, dlatego skorzystanie z samolotu rejsowego w tym przypadku nie byłoby możliwe - oznajmił.
Zobacz także: Wystawiony Putin. Dyplomata: To było wystudiowane
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić