Lekarz pokazał test obrazkowy. "5 sekund, które zdecydują, czy przeżyjesz"

16

Popularny w internecie lekarz zaprezentował zagadkę obrazkową, która wzbudziła spore zainteresowanie internautów. - Tych pięć sekund pokaże, czy byłbyś w stanie przetrwać w dżungli - powiedział lekarz, rzucając wyzwanie internautom. Sprawdź, jak bystry masz wzrok!

Lekarz pokazał test obrazkowy. "5 sekund, które zdecydują, czy przeżyjesz"
Na zdjęciu ukryty jest ważny szczegół. (Instagram, drkaranrajan)

Dr Karan Rajan, ulubieniec tiktokerów, zaproponował swoim fanom nietypową zagadkę. Jeśli dostrzeżesz na obrazku jeden kluczowy szczegół, to prawdopodobnie uda ci się przetrwać noc w niebezpiecznej dziczy.

Dla niewprawnego oka na czarno-białym obrazku widać jedynie gęstą dżunglę. Najważniejszy jednak jest detal na dole zdjęcia, który bardzo trudno dostrzec. Dopiero gdy zdjęcie nabiera kolorów, możemy dokładnie zobaczyć, że z ekranu spogląda na nas groźna puma.

Dlaczego gdy zdjęcie było w odcieniach szarości, dziki kot był praktycznie niewidoczny? Doktor wyjaśnia, że ma to związek z ilością i jakością odbitego od powierzchni światła.

Na czarnobiałym zdjęciu powierzchnie, które widzimy, są zależne od ilości światła, które odbijają. "Kiedy pokazuję to samo, ale w kolorze, dostrzegasz powierzchnie dzięki jakości światła, które odbijają, a nie tylko jego intensywności" - tłumaczy lekarz.

Kolor jest niezbędny do przetrwania. Postrzeganie koloru przez nasz mózg podkreśla jego zależność od użyteczności zamiast dokładności - podsumował doktor.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Internauci byli zaskoczeni. Z komentarzy można wywnioskować, że prawie nikt nie widział pumy na czarno-białym ujęciu. W komentarzach pod postem fani lekarza dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

"Dzięki, doktorze. Miałeś nas leczyć, a nie zabijać" - zażartował jeden z internautów. "Powinieneś najpierw pokazać kolorowy. Jestem już martwy. Moja krew jest na twoich rękach" - żali się inny fan.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić