aktualizacja 

Leśnicy pokazali zdjęcia. Zaskakujące informacje

192

Choć panuje susza, w lasach pojawiły się pierwsze grzyby! Leśnicy i internauci są zaskoczeni, że piękne borowiki ceglastopore już rosną pod drzewami.

Leśnicy pokazali zdjęcia. Zaskakujące informacje
Pojawiły się w lesie mimo suszy. Leśnicy i internauci zaskoczeni (Pixabay)

W Polsce sezon na grzybobranie to zazwyczaj wrzesień i październik. Właśnie wtedy w lasach panuje największy "tłok". Pełno jest grzybów, ale też ludzi, którzy z przyjemnością zbierają je do swoich koszyków.

Choć jesień jest idealna na wycieczkę do lasu, również wiosna sprzyja grzybobraniu. W maju najczęściej można natrafić na podgrzybki i pierwsze prawdziwki. Od końca czerwca lub początku lipca warto wybrać się do lasu po kurki i maślaki.

Pojawiły się w lesie mimo suszy. Leśnicy i internauci zaskoczeni

Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród podzielili się z internautami nietypowym odkryciem. Sami są zaskoczeni, że mimo suszy, w lasach pojawiły się pierwsze grzyby. Tamtejsza mieszkanka wybrała się na spacer i znalazła... borowiki ceglastopore!

Mimo suszy okrutnej.... - podpisali zdjęcia leśnicy.

Na zdjęciach widzimy mnóstwo grzybów. Internauci są zachwyceni i mogą uwierzyć w to, co widzą. "Tak wcześnie?" - pytają zdziwieni. Inni dodają: "Trudno uwierzyć... prawdziwek, tak wcześnie się pokazał", "No Cudne... ale w lesie sucho".

Fani grzybobrania zaczęli zastanawiać się, czy to oby na pewno borowiki ceglastopore. Wielu twierdziło, że to tak zwane "szatany", czyli trujące borowiki szatańskie. Po burzliwej dyskusji okazało się, że to jadalne i bezpieczne ceglaczki.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić