Angelika Karpińska| 

Polacy wybrali najlepszą pierwszą damę. Leszek Miller komentuje

16

Pracownia IBRIS przeprowadziła dla o2.pl sondaż, który dotyczył oceny wszystkich pierwszych dam po 1990 roku. Polacy jasno wskazali, że największą sympatią darzą Jolantę Kwaśniewską. Wyniki sondażu skomentował Leszek Miller.

Leszek Miller skomentował wyniki sondażu
Leszek Miller skomentował wyniki sondażu (PAP)

Ankietowani odpowiedzieli na pytanie, która z pierwszych dam najlepiej pełniła swoją rolę. Zgodnie z wynikami sondażu, Polacy najlepiej oceniają Jolantę Kwaśniewską, którą wybrało aż 48,1 proc. badanych.

Na drugim miejscu znalazła się obecna pierwsza dama, czyli Agata Duda. Pozytywnie oceniło ją 20,6 proc. osób. Na podium znalazła się również Maria Kaczyńska, na którą zagłosowało 16,6 proc. ankietowanych. Dalej uplasowały się Anna Komorowska (1,6 proc.) oraz Danuta Wałęsa (0,6 proc.).

Jolanta Kwaśniewska najlepszą pierwszą damą. Co na to Leszek Miller?

Marek Kacprzak, prowadzący program Newsroom WP, zapytał o wyniki sondażu Leszka Millera. Były premier stwierdził, że wielkim uznaniem Polaków cieszy się nie tylko Jolanta Kwaśniewska, ale także jej mąż Aleksander Kwaśniewski.

Tu nie chodzi tylko o Jolantę Kwaśniewską, bo są badania podobnego rodzaju, gdzie tego typu konkurencję zdecydowanie wygrywa Aleksander Kwaśniewski, jako jedyny do tej pory prezydent dwukadencyjny. Tamta prezydentura została bardzo dobrze zapamiętana, to był niewątpliwie przykład wysokiego profesjonalizmu, taktu, takiej próby reprezentowania wszystkich Polek i Polaków, a nie tylko tych, którzy głosowali. Jednym słowem zaprzeczenie tego stylu prezydentury, jaką w tej chwili mamy. To jest bardzo wymowne i pokazuje, jakiej prezydentury oczekują Polacy - ocenił Leszek Miller.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić