o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Łódzkie. Zatrzymano 17-latkę podejrzewaną o zabójstwo noworodka

35
Podziel się

17-latka podejrzewana o zabójstwo noworodka została zatrzymana do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Łęczycy (woj. łódzkie). Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe i prawdopodobnie zmarło w wyniku rozległego urazu głowy.

Łódzkie. Zatrzymano 17-latkę podejrzewaną o zabójstwo noworodka
17-latka zabiła swoje dziecko? (Pixabay)
bDKtTwzp

W niedzielę w późnych godzinach wieczornych policja w Łęczycy dostała zgłoszenie, że do szpitala trafiła przywieziona przez ojca 17-latka. Lekarz stwierdził, że pacjentka prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród. Dziewczyna tłumaczyła, że poroniła, a płód pozostał w łazience.

17-latka mieszkała z ojcem w jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim. W jej domu zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. W pobliżu budynków gospodarczych znaleziono natomiast ciało noworodka.

bDKtTwzr
Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodzi z ósmego–dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Dała ona podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany "narzędziem tępokrawędzistym".

Na polecenie prokuratury matka dziecka została zatrzymana. Śledczy zabezpieczyli telefony komórkowe i laptopa, które poddano szczegółowym oględzinom.

bDKtTwzx

17-latka zatrzymana. Ukrywała ciążę przed bliskimi?

Według śledczych 17-latka najprawdopodobniej ukrywała ciążę przed otoczeniem, w tym przed ojcem, z którym mieszkała, a także przed swoim o 7 lat starszym chłopakiem. Nie korzystała również z pomocy lekarskiej.

Zobacz także: Marta Lempart o pomyśle referendum ws. aborcji. Aktywistka o słowach Andrzeja Dudy

bDKtTwzy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKtTwzS
Źródło:
KOMENTARZE
(35)
adam
2 miesiące temu
Ona jest tak samo ofiarą patologicznej sytuacji jak to dziecko. Co za biedny kraj... co za tragedia ludzka.
Greg B
2 miesiące temu
Zmarnowane życie - legalna aborcja jest potrzebna! Nie byłoby takich dramatów jak ten. oto słowo moje
heh
2 miesiące temu
Kolejne ofiary Polskiego Kościoła Katolickiego. Brak edukacji, antykoncepcji czy w ostateczności aborcji, przyczyniają się do ogromnych tragedii.
bDKtTwzT
Winicjusz
2 miesiące temu
OKNO ŻYCIA. Możesz uratować bezbronne życie. W dużych miastach są czynne całą dobę Okna Życia. Można do takiego miejsca przynieść ANONIMOWO swoje „niechciane” niemowlę do adopcji, wprost z ulicy otworzyć okienko i zostawić dziecko, bez żadnych konsekwencji prawnych. - Adresy są podane w Wikipedii, proszę kliknąć: Lista adresów i miast, gdzie znajdują się Okna Życia - jest ich 67. Dzięki tej inicjatywie Kościoła uratowano już około 150 niemowląt. Powiedz innym o istnieniu Okna Życia, to nic nie kosztuje, może i Ty uratujesz jedno Życie. Czy wiesz, gdzie się znajduje najbliżej położone Okno Życia?
Pani
2 miesiące temu
Czemu musi dochodzic do takich tragedii ? Bo młoda dziewczyna z prowincji nie wie co ma zrobić , z kim porozmawiąć , jak się zabezpieczać. Coraj większa ciemnota w kwestiach antykoncepcji , coraz więcej takich tragedii.
Najnowsze komentarze (35)
??bgt
2 miesiące temu
W Polsce kobieta całe życie boi się ciąży. Czy to normalne?
Karo
2 miesiące temu
Edukacja seksualna, łatwy dostęp do antykoncepcji (w przypadku młodych ludzi powinna być darmowa lub bardzo tania) i legalna aboecja. Tam gdzie aborcja jest legalna, najczęściej robi się ją do 8 tygodnia ciąży. Przypomnę że kobieta/osoba z macicą dowiaduje się, że jest w ciąży w 4, a częściej w 5 tygodniu ciąży. Zdarza się też później. Jeśli potrzebujesz aborcji zadzwoń na telefon Aborcyjnego Dream Teamu! Aborcja na wczesnym etapie jest bezpieczniejsza niż poród! W krajach gdzie jest legalna, w ponad 90% przypadków daje ulgę. Nie ma czegoś takiego jak syndrom poaborcyjny!
Michelin
2 miesiące temu
A tatuś?? Znowu WIELKI NIEOBECNY. XXI wiek piszecie, a w tej kwesti nic się nie zmieniło. Kobieta jest obarczoba dziećmi od zawsze, dlatego trudno jej się wybić w czymś poza macierzyństwem.
boss
2 miesiące temu
żałujecie tego dziecka urodzonego, ale w łonie matki już nie. jaka jest różnica między rozrywaniem dziecka narzędziem w łonie a uderzeniem narzędziem urodzonego dziecka??? żadna!!!
GalA
2 miesiące temu
W Jaśle w 2000roku taka sama sytuacji. "Mama" cieszy się dostatnim życiem za oceanem. Zero kary, zero odpowiedzialności.
MRM
2 miesiące temu
CZAPA
wieśniara
2 miesiące temu
Kobiety mieszkające na wsi mają utrudniony dostęp do ginekologa, niektóre muszą dojeżdżać nawet 50 kilometrów, a dziewczyna bez ślubu, to SKANDAL..Poza tym tabletki anty są drogie i trzeba mieć receptę. Żeby wykupić trzeba jechać tam, gdzie jej nikt nie zna, bo jedna apteka na całą wieś i też SKANDAL...W średniowieczu było lepiej....
Tiaaa
2 miesiące temu
Pani lempart przypadkiem znalazła się obok tego artykułu??? Ludzie otwórzcie oczy na manipulację
bDKtTwzL
Taaa
2 miesiące temu
Ukrywała ciążę przed chłopakiem? Rzeczywiście....on nie zauważył? Przez 9 miesięcy jej nie dotknął??? Brońcie, brońcie tej dziewczyny. Jakim trzeba być zwyrodnialcem, żeby noworodka pić w głowę tępym narzędziem. Nawet w obliczu tragedii, nie ma wytłumaczenia na takie zachowanie
Joanna
2 miesiące temu
człowiek marzy latami o dzieciątku, a taka...brak słów cenzuralnych
Kajjka
2 miesiące temu
Brak edukacji brak możliwości środków antykoncepcyjnych przed 18 Rz to są dramaty ale dziewczyna powinna trafić na dożywocie co za okrucienstwo
Pani
2 miesiące temu
Czemu musi dochodzic do takich tragedii ? Bo młoda dziewczyna z prowincji nie wie co ma zrobić , z kim porozmawiąć , jak się zabezpieczać. Coraj większa ciemnota w kwestiach antykoncepcji , coraz więcej takich tragedii.
Anty religie
2 miesiące temu
Biedna dziewczyna. To oczywiste że państwo zmusiło ją do donoszenia ciąży, lub może nawet nie zdawała sobie sprawy z tego co się dzieje przez brak edukacji seksualnej. Przypominam że taka np świnia której ludzie nie mają problemu torturowac i zabić (lub jedząc mięso wspierać ten przemysł) ma inteligencję ludzkiego trzylatka. W tym kraju ofiara gwałtu nie może nawet dostać tabletki po (która działa jak antykoncepcja) jakie inne ma opcję kiedy nie może zdobyć tabletki poronnej lub zrobić aborcji?
Xxxx
2 miesiące temu
Jaki był sens całej ciąży skoro zabiła dziecko po urodzeniu. A może tatuś pomógł???
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić