Ludzie patrzą i nie wierzą. Rosyjska tiktokerka pokazała tak Europę

Rosyjska propaganda działa na wielu frontach, także na TikToku. Platforma, na której użytkownicy pierwotnie mieli pokazywać swoje umiejętności taneczne jest wykorzystywana do siania przekazu, zgodnego z kremlowską linią. Przykładem jest zadziwiające wideo młodej Rosjanki.

Ludzie patrzą i nie wierzą. Rosyjska tiktokerka pokazała tak Europę
Rosyjska propaganda działa na wielu frontach (Twitter)

Propagandowe działania Rosjan wychodzą poza jakąkolwiek skalę. Granice absurdu znów zostały przekroczone. Nałożone na państwo Putina sankcje zostały wykorzystane przez władze Federacji Rosyjskiej jako argument oczerniający i stawiający w złym świetle kraje, które sprzeciwiły się krwawej wojnie. W Rosji nie ma już mowy o wolnych mediach. Niemal wszystkie serwisy informacyjne oraz gazety publikują treści zgodne z narracją narzuconą przez Kreml.

W mediach społecznościowych regularnie pojawiają się rosyjskie spoty propagandowe. Krótkie materiały wideo wzbudzają w internautach niedowierzanie. Ciężko wyobrazić sobie, że autorzy wierzą w sukces przekazu, który zawierają ich filmy. Tym razem do propagowania swoich poglądów postanowili wykorzystać TikToka, czyli jedną z najbardziej popularnych platform społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy

Rosyjska propaganda na TikToku

Tym razem jedna z rosyjskich influencerek opublikowała na TikToku wideo, które w żartobliwy sposób miało pokazywać sytuację w Europie. Autorka wystąpiła na nagraniu w dwóch rolach - rosyjskiej podróżniczki i mieszkanki Europy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autorka chciała zażartować na TikToku z mieszkańców Europy. Jako rosyjska podróżniczka prosiła "Europejkę" o załatwienie podstawowych potrzeb. Ta odpowiadał jej jednak, że nie ma w domu ogrzewania, a ciepła woda pojawia się tylko w wyznaczone dni.

Nie możesz wziąć prysznica. Dzisiaj jest poniedziałek, a ciepła woda jest tylko w piątki - mówiła "mieszkanka Europy" na nagraniu.

Rosjanka podkreślała też, że podróżuje po Starym Kontynencie pomimo zakazu, gdyż "Rosjanie zawsze dostają to, czego chcą".

Finał nagrania jest równie zaskakujący. Rosyjska podróżniczka zaprasza Europejkę do Rosji, na co ta chętnie przystaje.

To nawet nie jest śmieszne.
Dlaczego więc wszyscy Rosjanie histerycznie reagowali na zawieszenie im europejskich wiz zeszłego lata?
Jedyne miejsca, w których mamy zimno w Europie, to te, które zbombardowali Rosjanie

- komentują ludzie, nie zostawiając na nagraniu suchej nitki.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić