Natalia Bogucka| 

Łukaszenka obawia się ataku z Polski. Jest reakcja szefa gabinetu Dudy

314

Podczas spotkania ze swoimi zwolennikami Aleksander Łukaszenka oskarżał Zachód o ingerencję w wewnętrzne sprawy Białorusi. "Ktoś nawet zaciera ręce i przypomina sobie o Kresach Wschodnich" - powiedział. Na te słowa zareagował szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

Łukaszenka obawia się ataku z Polski. Jest reakcja szefa gabinetu Dudy
Aleksander Łukaszenka oskarża Zachód (Getty Images)

W sobotę Aleksander Łukaszenka spotkał się ze swoimi zwolennikami w Grodnie. Prezydent Białorusi przekonywał, że na zachodniej granicy odbywa się ingerencja w wewnętrzne sprawy kraju.

Ktoś nawet zaciera ręce i przypomina sobie o Kresach Wschodnich, gdzie wszystko, co białoruskie, było zakazane i wypalane rozpalonym żelazem - powiedział.

Wcześniej Łukaszenka mówił, że Zachód wznieca zamieszki w Białorusi. Mówił, że pod Warszawą utworzono "specjalne centrum", które ma kierować protestami.

Postawili sobie za cel przede wszystkim odcięcie tego terytorium - Grodna. Niedawno wywiesili tam już polskie flagi - stwierdził prezydent Białorusi.

Szef gabinetu prezydenta RP odpowiada Łukaszence

Na słowa Łukaszenki zareagował szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Krzysztof Szczerski wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Jest dla nas zasmucające i zadziwiające, że w propagandzie władz Białorusi pojawiają się sugestie, jakoby Polska miała zamiar naruszać integralność terytorialną tego państwa. Polska nie miała i nie ma takich zamiarów. Przeciwnie, jak zostało to ogłoszone w stanowisku Prezydentów Grupy Wyszehradzkiej, wzywamy wszystkie państwa do nienaruszania suwerenności Białorusi w jakiejkolwiek formie - przekazał Szczerski.

Zobacz także: Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę. Białoruski dziennikarz nie ma wątpliwości

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić