Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Łukaszenka obawia się ataku z Polski. Jest reakcja szefa gabinetu Dudy

183
Podziel się:

Podczas spotkania ze swoimi zwolennikami Aleksander Łukaszenka oskarżał Zachód o ingerencję w wewnętrzne sprawy Białorusi. "Ktoś nawet zaciera ręce i przypomina sobie o Kresach Wschodnich" - powiedział. Na te słowa zareagował szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

Łukaszenka obawia się ataku z Polski. Jest reakcja szefa gabinetu Dudy
Aleksander Łukaszenka oskarża Zachód (Getty Images)

W sobotę Aleksander Łukaszenka spotkał się ze swoimi zwolennikami w Grodnie. Prezydent Białorusi przekonywał, że na zachodniej granicy odbywa się ingerencja w wewnętrzne sprawy kraju.

Ktoś nawet zaciera ręce i przypomina sobie o Kresach Wschodnich, gdzie wszystko, co białoruskie, było zakazane i wypalane rozpalonym żelazem - powiedział.

Wcześniej Łukaszenka mówił, że Zachód wznieca zamieszki w Białorusi. Mówił, że pod Warszawą utworzono "specjalne centrum", które ma kierować protestami.

Postawili sobie za cel przede wszystkim odcięcie tego terytorium - Grodna. Niedawno wywiesili tam już polskie flagi - stwierdził prezydent Białorusi.

Szef gabinetu prezydenta RP odpowiada Łukaszence

Na słowa Łukaszenki zareagował szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Krzysztof Szczerski wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Jest dla nas zasmucające i zadziwiające, że w propagandzie władz Białorusi pojawiają się sugestie, jakoby Polska miała zamiar naruszać integralność terytorialną tego państwa. Polska nie miała i nie ma takich zamiarów. Przeciwnie, jak zostało to ogłoszone w stanowisku Prezydentów Grupy Wyszehradzkiej, wzywamy wszystkie państwa do nienaruszania suwerenności Białorusi w jakiejkolwiek formie - przekazał Szczerski.

Zobacz także: Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę. Białoruski dziennikarz nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
Klakier
rok temu
Białoruś to .......Rosja i oficjalnie powinni ogłosić integrację z Rosją. A może pan Łukaszenka ma rację? .
Rino
rok temu
Backa Łukaszenka, chyba pomylił uciemiężycieli. Polacy z Białorusinami żyli w pełnej zgodzie w odróżnieniu z Ukraincami i Litwinami. Wiem. Bo z kresów pochodzi moja rodzina a dokładnie z Nowogródka.
demokratyzato...
rok temu
Łukaszenka pod jednym względem ma rację -Biełsat i honory ze strony polskiej dla Cichanouskiej to wystarczy żeby mówić o agresji , bo nasze dyplomatoły i rusofoby pchają nosy gdzie nie powinny !
Paweł
2 lata temu
A jakby tak ta cała Platforma Obywatelska wyjechała na Białoruś. Łukaszenka nadaje na tych samych falach.
olo
2 lata temu
Propaganda Łukaszenki jego chęc rządzenia za wszelka cenę---- zupełnie zrównuje sie z rzadami pisu !!! Działaja na takich samych zasadach !!!! Ciekawe, kiedy polacy wyjda na ulice ????? Nasi mali ( wielcy !!) tez maja awersje do zachodu !!!
HEJ
2 lata temu
Polska TO POKOJOWO NASTAWIONY KRAJ DO SĄSIADÓW --- WIADOMO ,ZE BEDZIE STRASZYŁ ŁUKASZENKA ALE WYSTARCZY PRZYJECHAC I ZOBACZYC JAK U NAS A POTEM CZY WY TAK CHCECIE , JESLI TAK TO TWORZYC PARTIE , WYBRAC LIDERÓW , OPRACOWAC PROGRAMY TYCH PARTII DO ODBUDOWY W NURCIE DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWA I TAK PRZYGOTOWANI NEGOCJOWAC WARUNKI OBJECIA WŁADZY POKOJOWO -- STRAJKI WAS FINANSOWO WYKOŃCZĄ A ŁUKASZENKA CZEKA NA TO , MY GROMADZILIŚMY SIE WKOŁO KOSCIOŁÓW , MADROŚC ZAWSZE Z KOŚCIOŁA WYCHODZI , NIE BYŁO ŁATWO I WAM NIE BEDZIE ŁATWO ALE JAK SIE BARDZO CHCE ZMIAN TO SIE JE ZROBI
KoloPatolo
2 lata temu
adi, a reklamy randkowych stron w komentarzach, to sa tu na miejscu ?...poczekaj pare dni, ciebie tez zaknebluja...hehehe
Ot tAk
2 lata temu
Bialourus przylaczyc do polski skoro wieszaju juz polskie flagi
olo111
2 lata temu
A kto tym protestującym dostarcza te flagi i katering. Chyba się wykosztował
Wierzący
2 lata temu
Ma czego się bać. PiS próbujący wprowadzić ponownie komunizm w Polsce na pewno już planuje jak poszerzyć obszar czerwonego sztandaru.
wojownik.
2 lata temu
A kto Polsce pomoże ! Emeryci z PIS z Rządu. Amerykańscy żołnierze nie.
Twój Nick
2 lata temu
Jedynie Putin pomoże Białorusi wyjść na prostą, tzn. Białoruś straci połowę terytorium na rzecz Rosji, a białoruscy demokraci zasilą kopalnie na Syberii.
patriota
2 lata temu
Syn Łukaszenki zapytał kiedyś swojego ojca „Jak żyłeś wcześniej bez dostępu do technologii: bez Internetu bez telewizorów bez klimatyzacji bez telefonów komórkowych?” Ojciec odpowiedział: „Tak jak dzisiaj żyje Twoje pokolenie: bez modlitwy bez współczucia bez honoru bez szacunku bez wstydu bez skromności bez czytania książek … My, ludzie urodzeni w latach 1939 – 1985, jesteśmy błogosławieni. Nasze życie jest tego żywym dowodem: grając i jeżdżąc na rowerach, nigdy nie nosiliśmy kasków. Nie baliśmy się chodzić samotnie do szkoły od pierwszego dnia. Po szkole bawiliśmy się do zachodu słońca. Nigdy nie oglądaliśmy telewizji przez pół dnia. Graliśmy z prawdziwymi przyjaciółmi, a nie z przyjaciółmi z Internetu. Jeśli kiedykolwiek byliśmy spragnieni, piliśmy wodę z kranu, a nie z butelki. Nie chorowaliśmy często, chociaż dzieliliśmy tę samą szklankę soku z czterema przyjaciółmi. Nigdy nie przytyliśmy, chociaż codziennie jedliśmy dużo chleba i ziemniaków. Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia naszych zabawek i zabawy nimi. Dzieliliśmy się n naszymi zabawkami, książkami. Nasi rodzice nie byli bogaci. Dali nam swoją miłość, nauczyli nas cenić duchowość, dali nam pojęcie prawdziwych ludzkich wartości – uczciwość, wierność, szacunek, ciężka praca. Nigdy nie mieliśmy: Telefonów komórkowych DVD, PlayStation Xbox, gry wideo laptopów, czatu internetowego. „Ale mieliśmy prawdziwych przyjaciół!” Odwiedzając dom przyjaciela bez zaproszenia, Byliśmy ugoszczeni prostym i skromnym jedzeniem. Nasze wspomnienia były na czarno-białych fotografiach, ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością przeglądaliśmy rodzinne albumy i z szacunkiem przechowujemy portrety naszych przodków. Nie wyrzucamy książek do kosza, stanęliśmy po nie w kolejce. Nie podawaliśmy naszego życia opinii Publicznej i nie rozmawialiśmy o życiu innych z zachwytem, tak jak Ty – pokazując swoje życie na Instagramie, publicznie omawiając swoje rodzinne sekrety w mediach. Jesteśmy unikalnym i najbardziej wyrozumiałym pokoleniem, ponieważ jesteśmy ostatnim pokoleniem, które słuchało swoich rodziców i pierwszym pokoleniem, które słucha swoich dzieci. Jesteśmy edycją limitowaną.♥️ Ucz się od nas!♥️ Doceń nas!♥️
rafal🍭
2 lata temu
budka👴nie odchodz
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić