Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Łukaszenka oświadczył, że to jego pomysł, nie Putina. "Od lat 90."

Podziel się:

Nowy wywiad z Aleksandrem Łukaszenką niesie się w sieci. Prezydent Białorusi po raz kolejny udowodnił, że głęboko wierzy w wypowiadane przez siebie teorie. Tym razem polityk opowiadając przed kamerami m.in. o panslawizmie.

Łukaszenka oświadczył, że to jego pomysł, nie Putina. "Od lat 90."
Aleksandr Łukaszenka znowu udzielił głośnego wywiadu (Twitter)

Propaganda w białoruskich mediach już dawno przekroczyła wszelkie granice. Aleksandr Łukaszenka dba, aby informacje przekazywane mieszkańcom Białorusi były zgodne z jego retoryką. Właśnie z tego powodu tamtejsza telewizja państwowa opowiada często o rzekomej potędze Białorusi oraz o wiecznych problemach państw zachodnich.

Bywa, że w materiałach propagandowych pojawiają się wypowiedzi samego Aleksandra Łukaszenki. Wywiady prezydenta Białorusi w wielu krajach wolnego świata stały się już prześmiewczym memem. Wątki, które porusza polityk, są często przekłamane do granic możliwości. Absurdalne teorie dotyczące m.in. głodujących Polaków czy łamania praw człowieka w USA już niejednokrotnie szokowały internautów na całym świecie.

Łukaszenka nie zamierza zbaczać z toru, którego od lat trzyma się jego propaganda. Szerokim echem w mediach społecznościowych odbił się kolejny wywiad z prezydentem Białorusi. Tym razem 67-latek zabrał głos na temat "możliwości stworzenia państwa pansłowiańskiego". Łukaszenka stwierdził, że od zawsze był to jego pomysł, a nie Władimira Putina. Polityk opowiadał o tym z charakterystycznym dla siebie przekonaniem.

To ja marzyłem o państwie słowiańskim. Kiedyś forsowali ideę rosyjskiego świata. To ja jestem tym, który od lat 90. zawsze mówił o istnieniu państw słowiańskich - mówił Łukaszenka.

Jak podaje Wikipedia, panslawizm to "ruch kulturalno-polityczny o różnorodnym zabarwieniu politycznym, powstały w Czechach na początku XIX wieku, dążący do wyzwolenia, a następnie zjednoczenia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowian". Wiele agresywnych ruchów Rosjan i Białorusinów na arenie międzynarodowej było w ostatnich latach usprawiedliwianych przez tamtejsze tuby propagandowe właśnie odwołaniem do idei panslawizmu.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić