Koronawirus. Zmiana zasad w kościołach. Jest nowe rozporządzenie rządu

3

Od 13 czerwca obowiązywać będą nowe zasady. Rząd zdecydował się na kolejny krok w luzowaniu ograniczeń, choć trzeba przyznać, że nie są to rewolucyjne zmiany.

Koronawirus. Zmiana zasad w kościołach.  Jest nowe rozporządzenie rządu
Luzowanie obostrzeń w kościołach (Pixabay)

Koronawirus odpuszcza. Ponadto coraz więcej osób jest zaszczepionych, co sprawia, że polski rząd decyduje się na luzowanie ograniczeń wprowadzonych w odpowiedzi na pandemię.

Kolejny etap znoszenia obostrzeń już w niedzielę 13 czerwca. Tego dnia dojdzie do zwiększenia liczby wiernych mogących pojawiać się w świątyniach - maksymalnie 50 proc. obłożenia (z limitu wyłączone są osoby zaszczepione). W kościołach trzeba zachowywać dystans społeczny (co najmniej 1,5 m).

A co w przypadku uroczystości religijnych na powietrzu? W rozporządzeniu zaznaczono, że uczestnicy "powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i obowiązuje ich nakaz zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny".

To jednak nie wszystko. 13 czerwca dozwolona zostanie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.

Luzowanie restrykcji. Jest rozporządzenie

W rozporządzeniu opublikowanym przez rząd ujęto wyżej wymienione zmiany, a ponadto podtrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić