o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Palili marihuanę. Skandal w Białym Domu

1
Podziel się

Pięć osób straciło pracę w Białym Domu. Powodem takiej sytuacji jest używanie marihuany. Co ciekawe, dzięki zmianie przepisów udało się uniknąć większej liczby zwolnień.

Palili marihuanę. Skandal w Białym Domu
Biały Dom (Wikimedia Commons)
bDYTGMZN

O zwolnieniu pięciu osób pracujących w Białym Domu donosi amerykańskie radio publiczne PNR. Okazuje się, że przyczyną takiej sytuacji jest zażywanie marihuany w przeszłości.

"Zatrudnione są setki osób, a tylko pięć zwolniono w efekcie tej polityki" - podkreśliła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Chodzi chociażby o przepisy, które regulują możliwość otrzymania certyfikatów bezpieczeństwa przez osoby, które w przeszłości paliły marihuanę.

bDYTGMZP

Zostały one złagodzone. Uznano bowiem, że "marihuana jest legalna w niektórych miejscach w USA, ale nadal jest nielegalna w świetle prawa federalnego".

Marihuana a praca w Białym Domu. Kiedyś zwolniono by więcej osób

Pod koniec lutego Biały Dom obwieścił, że historia palenia marihuany nie będzie doprowadzać do "automatycznej dyskwalifikacji" pracowników.

Do zwolnień za pośrednictwem Twittera odniosła się Jen Psaki. Rzeczniczka Białego Domu podkreśliła, że po wprowadzeniu nowych przepisów "pracować może więcej osób niż wcześniej". Chodziło jej oczywiście o nawiązanie do poprzednich przepisów.

bDYTGMZV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYTGNaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
amerykanista
2 miesiące temu
Naćpany rząd Stanów Zjednoczonych pod kierownictwem Bidena będzie teraz pouczał świat, jakie wartości należy chronić i na czym polega praworządność. Boże, Ty to widzisz i nie grzmisz??
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić