Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Ma 555 karatów i nie pochodzi z Ziemi. Unikatowa aukcja w Dubaju

14
Podziel się:

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przetransportowano czarny diament Enigma. 555,55-karatowy klejnot zostanie wystawiony w jednym z dubajskich domów aukcyjnych. Eksperci szacują, że diamentu osiągnie cenę nawet kilku milionów dolarów!

Ma 555 karatów i nie pochodzi z Ziemi. Unikatowa aukcja w Dubaju
Diament Enigma ma aż 555,55 karatów (Getty Images, 2022 Getty Images)

Jak informuje Daily Mail, diament Enigma uformował się od 2,6 do 3,8 miliardów lat temu. Zgodnie z ustaleniami naukowców klejnot powstał, kiedy w Ziemię uderzyła wielka asteroida.

Czarny diament Enigma trafił do Zjednoczonych Emirataów Arabskich

Naukowcy oparli swoje ustalenia na składzie ogromnego diamentu. W trakcie badania klejnotu odnaleźli takie substancje, jak azot, wodór oraz osbornit. Pierwsze dwie substancje występują w kosmosie, trzecia – wyłącznie w meteorytach.

Obecny właściciel diamentu wszedł w jego posiadanie w latach 90. Właśnie on zlecił przycięcie klejnotu do obecnego kształtu.

Zobacz także: Zobacz też: Wielu uważa, że jest przeklęty. Mroczny diament do dziś wywołuje strach

Diament zostanie wystawiony w Domu Aukcyjnym Sotheby's Dubai. Dziennikarze mogą podziwiać 555,55-karatowy klejnot, zanim nastąpi jego przetransportowanie do Los Angeles, a później – Londynu.

3 lutego rozpocznie się aukcja internetowa, której uczestnicy będą licytować wyjątkowy klejnot. Jak podaje Daily Mail, zdaniem specjalistów diament może osiągnąć cenę nawet 5 milionów dolarów (ok. 19 mln 847 tys. zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Profesor.
4 miesiące temu
Wróciłem właśnie z e szpitala covidowego. I co się okazało??!! 90% leczonych to osoby po wszczepionce !!! I to nie jest żart.
Peacemaker
4 miesiące temu
Zauważyłem, że obecni naukowcy wiedzą wszystko co działo się czternaście miliardów lat temu, pięć miliardów lat temu, sto tysięcy lat temu, a nawet dziesięć tysięcy lat temu. Ale kiedy usłyszą pytanie o jakimś zdarzeniu z osiemnastego wieku, to nie mają na to potwierdzonych danych. Ot, co!
HAHAHA
4 miesiące temu
Przodkowie Kopacz rzucali do dinozaurów innymi kamieniami.
ico
4 miesiące temu
wszystko co jest na naszej pięknej ziemi ma ok 5 mld lat
Stary zgred
4 miesiące temu
"Pierwsze dwie substancje występują w kosmosie, trzecia – wyłącznie w meteorytach". Rozumiem, że meteoryty nie należą do kosmosu? Autorze EKO, zastanów się zanim coś opublikujesz. Acha, skąd wiadomo, że w meteorach nie występuje? Kiedyś podstawy logiki były w szkole średniej...
telemaniak
4 miesiące temu
Ja mam kamień na nerce i się nie chwalę.
stary pryk
4 miesiące temu
Wszystko marność !
Tomek
4 miesiące temu
Moja stara jest z kosmosu
das
4 miesiące temu
bedzie coraz więcej zgonów starszych ludzi którzy urodzili się po wojnie w boomie, a media i satanistyczne elity będą nam wmawiać że to epidemia szajby 19 ich zabiła...jakie to przykre że nasz świat, cała cywilizacje to jedno wielkie zakłamane ówno!
Lord Vader
4 miesiące temu
Napędzanie koniunktury na nieużyteczne błyskotki. Mega przekręt jak z kryptowalutami.
Elo
4 miesiące temu
DO ZWOLENNIKÓW OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ: Na omikrona nie działają szczepioneczki a oni biegali po 3 dawki i teraz chorują. Mają nawet obiecaną 4 i 5 dawkę do przyjęcia, przypominające po tych przypominających hahaha a Ci co się NIE SZCZEPILI WCALE, ŻYJĄ OD DWÓCH LAT Z MASKAMI POD NOSEM, NIE TRZYMAJĄ DYSTANSU, NIE DEZYNFEKUJĄ WSZYSTKIEGO I ZDROWI!!! Jak wymyślą nowe MUTACJE typu megatron albo kaczotron to nie zapomnijcie o nich powiedzieć u mnie w osiedlowym sklepie bo cały personel od dwóch lat żyje bez maseczek, bez szczepień, bez DYSTANSU i nic im nie jest. Niech horban do nich osobiście przyjedzie postraszyć WIRUSKIEM bo od dwóch lat mają go w p....dzie i nic im nie jest. Hahaha CUD NAD CUDY. TAKIEGO CUDU JESZCZE NIE BYŁO ŻEBY 10 OSÓB Z PERSONELU W TYM SKLEPIE NIE ZACHOROWAŁO NA KORONKĘ KTÓRA MA MUTACJE O STO TYSIĘCY BARDZIEJ ZARAŹLIWE OD POPRZEDNICH MUTACJI. A MIASTO W KTÓRYM ŻYJĘ JEST JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH W POLSCE WIĘC SZANSA WEDŁUG HORBANA I SIMONA, ŻE SIĘ NIE ZARAŻĄ JEST ZEROWA A ONI ŻYJĄ BEZ KORONY DWA LATA!!! WIĘC PRECZ Z TAKIMI EKSPERTAMI.
Lucynka
4 miesiące temu
Ja mając taki diament bym pieniądze z jego sprzedaży przeznaczyła na pomoc bezdomnym zwierzętom w Indiach
SAS
4 miesiące temu
Pewnie przekroczy estymacje trzykrotnie...
Lop
4 miesiące temu
U mnie na działce leży kamnień, ma z 200kg wagi i pewnie też kilka milionów lat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić