aktualizacja 

Maciej Lasek dementuje. "Dziś nie ma dyskusji czy CPK powstanie"

24

Platforma Obywatelska opublikowała krótkie nagranie, na którym Maciej Lasek dementuje ostatnie doniesienia w sprawie CPK. Zapewnił, że nowy rząd z planów nie zrezygnował, ale zamierza je poprawić pod okiem ekspertów.

Maciej Lasek dementuje. "Dziś nie ma dyskusji czy CPK powstanie"
Maciej Lasek (PAP, Tomasz Gzell)

Maciej Lasek, pełnomocnik premiera ds. CPK wyjaśnił w Sejmie, dlaczego nowy rząd musi przeprowadzić audyt tego, co poprzedni rząd zrobił w CPK. Pojawiły się głosy, że rząd chce wyrzucić projekt do kosza, ale Lasek temu zaprzecza. Wystąpił także w krótkim nagraniu wyjaśniającym po krotce cały harmonogram dotychczasowych prac.

CPK powstanie?

Platforma Obywatelska wstawiła na platformę X nagranie z pełnomocnikiem. Zaczął od słów "CPK powstanie!". Lasek wyjaśnił po kolei, jakie błędy popełnił PiS podczas planowania inwestycji i dlaczego projekt musi zostać zrewidowany.

2023 roku Koalicja 15 października wygrywa wybory i zaczyna rzetelną pracę nad CPK. Dziś nie ma dyskusji czy CPK powstanie. Dzisiaj jest dyskusja o tym kiedy i w jakiej konfiguracji. Pracują nad tym najlepsi specjaliści - powiedział Lasek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Zamiast mieszkania kupili auto. Teraz żyją na 4 m kw. "Paliwo to nasz czynsz"

Po kilkunastu minutach wpis został usunięty z mediów społecznościowych. Niedługo później pojawił się nowy, ale już bez początkowej deklaracji "CPK powstanie!". Post i zmiana narracji została zauważona i szeroko skomentowana.

Lasek przekonywał wcześniej w sejmie, że harmonogram przyjęty za czasów PiS, jest nierealny. Wskazał, że na obecnym etapie prac nie można zagwarantować, że port powstanie w ciągu najbliższych kilku lat.

Obecnie spółka ocenia prawdopodobieństwo utrzymania tak nierealnego harmonogramu. Może to robić niezależnie, bo nikt nie stoi nad nią z batem. Również pracownicy tej spółki twierdzą, że utrzymanie tego harmonogramu jest nierealne. Szacują prawdopodobieństwo otwarcia CPK w 2028 r. poniżej 1 proc. - mówił Lasek.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić