aktualizacja 

Mała Maja nadal walczy. Rodzice przekazali dobre wieści

42

Rodzice Mai Rutkowskiej przekazali dobre wieści. Dziewczynka, która urodziła się bez tętnicy płucnej przeszła właśnie skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych. Cała rodzina wróciła już do Polski.

Mała Maja nadal walczy. Rodzice przekazali dobre wieści
Rodzice Mai przekazali dobre wieści (Facebook)

Historia Mai Rutkowskiej poruszyła serca wielu Polaków. Dziewczynka przyszła na świat na 6 lutego 2021 roku. Lekarze stwierdzili u niej po narodzinach brak tętnicy płucnej i poinformowali rodziców, że w każdej chwili ich dziecko może umrzeć. Pomimo bardzo skomplikowanej sytuacji rodzina nie poddała się i od pierwszego dnia podjęła walkę.

Proszę nacieszyć się córeczką, nie macie wiele czasu - miał powiedzieć lekarz po narodzinach.

Rodzice Mai wiedzieli, że muszą działać, aby uratować jej życie. Po przewiezieniu dziecka do domu czekała już tam cała aparatura do natleniania i mierzenia saturacji. W ubiegłoroczny Dzień Matki kilkumiesięczna dziewczynka straciła przytomność, będąc na rękach swojej matki. 2 czerwca w Poznaniu Maja przeszła operację paliatywną, która w tamtym momencie ją ocaliła. Nadal było to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie.

Na operację serca dziewczynki zgodziła się klinika w Stanford. Niestety jej prognozowany koszt wyniósł 8 milionów złotych. Rodzina rozpoczęła internetową zbiórkę i udało jej się uzbierać do marca 2022 roku ponad 3 miliony złotych. Wtedy okazało się, że zabieg zostanie zrefundowany. Dzięki temu pojawiła się nadzieja na szczęśliwe zakończenie.

Operacja się udała

W połowie czerwca pojawiły się bardzo dobre informacje. Operacja Mai udała się, a rodzina wróciła już do Polski. Rodzice podkreślili, że w Stanach Zjednoczonych uratowano ich córce życie. Zapowiedziano również, że pieniądze przekazane przez darczyńców zostaną wykorzystane w przyszłości na operacje i badania w przyszłości. Te będą konieczne ze względu na fakt, że dziewczynka nadal rośnie.

Wróciliśmy z córką ze Stanford po udanej operacji. W Polsce nie było dla niej ratunku, a w Stanach uratowali jej życie i będzie żyć już jak zdrowe dziecko, nie męcząc się i nie siniejąc - wyjaśniła mama dziewczynki.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić