Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Manifestacja przed siedzibą PiS. Mocne hasła kobiet

266
Podziel się:

W czwartek wieczorem wiele kobiet i mężczyzn pojawiło się pod krakowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Manifestacja była związana ze śmiercią Agnieszki T. z Częstochowy.

Manifestacja przed siedzibą PiS. Mocne hasła kobiet
Manifestacja przed siedzią PiS. Mocne hasła kobiet (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

37-letnia Agnieszka trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie z dolegliwościami bólowymi w pierwszym trymestrze ciąży bliźniaczej. Pierwszy płód obumarł. Lekarze czekali tydzień, aż obumrze drugi.

W tym czasie stan zdrowia pacjentki drastycznie się pogarszał. Po niecałym miesiącu doszło do zatrzymania akcji serca, jednak pacjentkę udało się reanimować.

Kolejnego dnia większość organów przestała funkcjonować, a kobieta została przetransportowana do szpitala w Blachowni w okolicach Częstochowy. Agnieszka zmarła 25 stycznia. Osierociła troje dzieci.

W czwartkowy wieczór grupa protestujących zebrała się pod krakowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. - Ani jednej więcej, ani jednej więcej - skandował tłum ludzi.

Wczoraj zmarła Agnieszka, kolejna ofiara tego, co PiS robi od lat. Robi to na rozkaz Kościoła. W przypadku Agnieszki lekarze czekali z zabiegiem aborcji, ponieważ drugi płód żył. Kiedy obumarł drugi, dalej czekali - mówiła jedna z uczestniczek manifestacji pod siedzibą PiS, cytowana przez "Gazetę Krakowską".

Rodzina oskarża szpital

Rodzina zmarłej pacjentki oskarża lekarzy o to, że nie usunęli oni na czas martwego płodu. Koniec końców doprowadziło to do sepsy i śmierci kobiety po kilku tygodniach od usunięcia ciąży.

To jest sytuacja tragiczna. Okrutne prawo zbiera swoje żniwa. Nie jest to pierwsza taka sprawa, ponieważ wcześniej była Izabela z Pszczyny, a ile tak naprawdę było takich przypadków, tego nie wiemy - mówiła Krystyna Kacpura, dyrektorka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
Zobacz także: Ekspert dosadnie o Polskim Ładzie. "Jedna z największych porażek PiS po roku 2015"
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(266)
ak001
4 miesiące temu
I po co te demonstracje? Głosowaliście na nich, to macie co chcieliście.
Jacek
4 miesiące temu
Dzika patologia, odwalcie się od PiS, miejcie pretensje do lekarzy, którzy w szpitalach Państwowych nie chcą chorych leczyć ale w prywatnych za dużą kasę ochoczo leczą
Assa
4 miesiące temu
Czy zwolennicy aborcji wiedzą jakie bywają jej skutki?
Halszka ...
4 miesiące temu
No faktycznie tłumy, no ale cóż, jaki autorytet [lampartowa] taka frekwencja.. Buhahaha
DamaPik♠️ ...
4 miesiące temu
Powtarzam wszem i wobec że lbgt to wrzód na zdrowej tkance katolickiego NARODU!
Psychiatra z ...
4 miesiące temu
wszystkie pioruny usunąć z Polski , aborcja
Vun
4 miesiące temu
Ci psychopaci zatruwają was, od roku, preparatami GMO w fazie badań, od których masowo giną ludzie, a wy nadal siedzicie w domach wpatrzeni w to hipnotyzujące was pudło na ścianie… Obudźcie się bo oni was pozabijają.
Fritz-JON
4 miesiące temu
Pisowcy i ich wyborcy to jest największa plaga jaka nawiedziła ten kraj, gorsza od Covid-a. Ta hołota nie jest godna nazywać się Polakami. Ile jeszcze reszta, myśląca cześć tego polskiego społeczeństwa będzie tolerować tych bandytów. Pisowcy, jesteście gorsi niż okupant, chociaż okupanta można zrozumieć...
Hammurabi
4 miesiące temu
Wybierajmy do sejmu więcej takich Bosaków czy Godków, a później się dziwmy że mamy prawo godne talibów.
Dana
4 miesiące temu
Rodzina oskarża lekarzy, a one zawsze PIS, i PIS, tak jakby lekarze w tym Szpitalu wszyscy byli z PISu
Armitage
4 miesiące temu
W niedalekiej przyszłości w przypadku ciąży zagrażającej życiu matki nie trzeba będzie wybierać między życiem matki, a dziecka. W razie zagrożenia życia matki, dziecko będzie można przenieść do sztucznego łona, gdzie będzie bezpiecznie się rozwijać.
pikolo
4 miesiące temu
żenada konowały winne a te aborcja ciekawe ile przy aborcji umiera
Mówią, że
4 miesiące temu
jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie. A w PiS PiOrunem.
WSZYSCY
4 miesiące temu
zwolennicy niech się podadzą aborcji !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić