aktualizacja 

Manipulacja TVP? Widzowie byli w błędzie

Widzowie zdemaskowali manipulację Telewizji Polskiej? Internauci twierdzą, że "podstawiona turystka" powróciła w kolejnym materiale telewizji publicznej, tym razem jako klientka stacji benzynowej Orlen. Do sprawy odniósł się szef Wiadomości, Jarosław Olechowski, który temu kategorycznie zaprzecza.

Manipulacja TVP? Widzowie byli w błędzie
Ta kobieta regularnie występuje w TVP. Była urzędniczką, turystką a teraz klientką Orlenu (YouTube, TVP)

Telewizja Polska od kilku lat oskarżana jest o propagandowe materiały emitowane na antenie stacji. W większości dotyczą polskiego rządu i dokonań polityków partii rządzącej. W internecie rozgorzała dyskusja, że stacja znów zaprosiła tę samą osobę do swojego materiału.

Pracownica Lasów Państwowych w materiałach TVP. Manipulacja stacji

Osoba, o której mowa to Anna Poskrobko. Swoją przygodę z TVP zaczęła 6 lipca 2021 roku w programie "Obiektyw". Został on wyemitowany na antenie TVP3 Białystok. Materiał dotyczył serwisu "Czas w las" prowadzonego przez Lasy Państwowe. Pani Anna wypowiedziała się w programie Telewizji Polskiej jako turystka korzystająca ze strony.

Warto zaznaczyć, że kobieta wcale nie była wtedy zwyczajnie spacerującą po lesie turystką. Nie bez przyczyny spacerowała tego dnia po leśnej ścieżce. Przypadkiem nie było również to, że kobieta natknęła się tam na ekipę telewizyjną. Anna Poskrobko jest bowiem pracownicą Lasów Państwowych. Pracuje w zespole ds. promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Jako pracownica Lasów Państwowych, Poskrobko została przedstawiona w kolejnym materiale. Został wyemitowany dziesięć dni później, 16 lipca. Kobieta również wystąpiła w "Obiektywie". Tym razem miała na sobie koszulę z kołnierzem, a na nosie okulary. Została wtedy podpisana nazwiskiem i funkcją: "Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku".

W mediach wybuchła afera. Stacja przyznała, że był to błąd dziennikarski, a Marcin Dziekoński, sekretarz redakcji "Obiektywu" tłumaczył, że autorzy nie wiedzieli, iż Poskrobko pracuje dla Lasów Państwowych.

Anna Poskrobko znów w TVP? Widzowie byli w błędzie

Zdaniem internautów, kobieta trzeci raz wystąpiła w Telewizji Polskiej. Tym razem miała wcielić się w rolę klientki Orlenu, która zachwala słynną spółkę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Materiał z TVP Info pojawił się na Twitterze i stronie Sadistic.pl. Właśnie tam internauci twierdzili, że kolejny raz zdemaskowali Panią Annę, która tym razem wybrała okulary przeciwsłoneczne. Nagranie wyemitowane przez TVP dotyczyło obniżek cen na Orlenie. Głos w tej sprawie zabrała, anonimowa tym razem, klientka stacji.

Myślę, że to jest bardzo dobre posunięcie. Zachęca ludzi do tego żeby korzystać z naszych rodzimych źródeł (....). Dla nas Polaków jest jakaś zniżka. Także pieniądze zostają w Polsce, a my jesteśmy bardziej zadowoleni.

Szef "Wiadomości TVP" zaprzecza

Do sprawy odniósł się szef Wiadomości TVP, Jarosław Olechowski. Dziennikarz zaprzeczył, że kobieta, która pojawiła się w materiale to Anna Poskrobko.

"W piśmie kierowanym do redakcji Anna Poskrobko oświadczyła, że nie wystąpiła w reportażu Pana Macieja Biskupa w TVP Info jak również wskazała, że osoba występująca w tym reportażu ma inny głos i nie jest do niej podobna."

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Redakcja o2.pl przeprasza za wprowadzenie w błąd użytkowników i brak należytej staranności w artykule pt. "Manipulacja TVP. Była urzędniczką, turystką, a teraz... klientką Orlenu?" który ukazał się w portalu 28 czerwca 2022 r. Błędnie kierując się doniesieniami innych mediów, zasugerowaliśmy, że bohaterką reportażu "Wiadomości" o niższych cenach paliw na Orlenie jest Anna Poskrobko, znana widzom z materiałów TVP jako turystka i pracownik Lasów Państwowych. Jednocześnie zapewniamy, że jest to odosobniony wypadek przy pracy, a intencją redakcji nie było wprowadzenie czytelników w błąd.

Zobacz także: Polityk PiS pokazał emeryturę matki. "To jak paski w TVP"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić