o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Marsz Niepodległości. Rafał Trzaskowski nie wyraża zgody. Mocne uzasadnienie

41
Podziel się

Rafał Trzaskowski reaguje na ambitne plany organizatorów Marszu Niepodległości. Prezydent Warszawy wyraził swoje stanowcze stanowisko. Nie wyraża zgody na przemarsz planowany na 11 listopada.

Marsz Niepodległości. Rafał Trzaskowski nie wyraża zgody. Mocne uzasadnienie
Rafał Trzaskowski nie zgadza się na organizację Marszu Niepodległości (Getty Images)
bDnkjuuZ

Rafał Trzaskowski dał jasno do zrozumienia, że nie ma jego przyzwolenia na organizację Marszu Niepodległości. To oczywiście ze względu na sytuację epidemiczną.

W związku z negatywną opinią Sanepidu, nie wyrażam zgody na organizację 11 listopada zgłoszonego Marszu Niepodległości. Opinia inspekcji sanitarnej, o którą również wystąpił wojewoda, wskazuje na trudną sytuację epidemiczną #koronawirus, szczególnie w Warszawie i całym Mazowszu - napisał Trzaskowski na Twitterze.
bDnkjuvb
Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię Sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd - podkreślił Trzaskowski.

Marsz Niepodległości. Organizatorzy mieli wszystko gotowe

Niedawno odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca Marsz Niepodległości 2020. Wówczas wszystko wskazywało na to, że cykliczne wydarzenie dojdzie do skutku. Przedstawiano m.in. plakat czy hasło: "Nasza cywilizacja, nasze zasady".

bDnkjuvh
Chodzi o zasady cywilizacji łacińskiej i kultury polskiej i walki z antycywilizacją i antykulturą, która atakuje nasz kraj i całą Europę - tłumaczył prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.
bDnkjuvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Bazyli
3 tyg. temu
Nie to żebym popierał narodowców. Ale skoro strajk Antyaborcyjny moze chodzić po Warszawie to czemu oni nie mogą. Trochę konsekwencji w podejmowaniu decyzji.
Andrzej R.
3 tyg. temu
A jak Pan Trzaskowski sam uczestniczył w zgromadzeniu kilka dni temu to nie było zagrozenia? Czysta hipokryzja
smerf
3 tyg. temu
Co wolno wojewodzie to nie tobie narodowcu to rozumiem ma być demokracja innym wolno
bDnkjuvD
Gal Anonim
3 tyg. temu
Jak jest taki troskliwy o bezpieczeństwo warszawiaków, to niech rozgoni najpierw wszystkie inne nielegalne manifestacje.
lol
3 tyg. temu
piękniś się znów kompromituje, znów lewicy przylizuje, jaki on jest dla wszystkich Polaków równy i sprawiedliwy
Najnowsze komentarze (41)
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
2 tyg. temu
11.11 spacerujesz🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Sinice2021🦠
3 tyg. temu
No brawo rafalek wyznaczyles aż całe dwa autobusy do podwozki na narodowy🎪i dronem se polatasz🎃pewnie ZDALNIE i w SAMOIZOLACJI😷 A 💩 dalej OZONUJESZ🥴
mjr
3 tyg. temu
To On jeszcze o czymkolwiek decyduje?
rozsądek
3 tyg. temu
Wszzystko jasne, trzeba iść.
koniec ....
3 tyg. temu
Ratujmy Polskę, w Ameryce koniec demokracji,!Nie wolności słowa, rządzą gangi kolorowe, bez szkół, pracy. A nie ludzie przyczyniający się do potęgi tego kraju. Odwrócenie pojęć, proporcji, wartości. Dramat!
LadyAGA
3 tyg. temu
Rafał daje zgodę tylko Lamparcicy. Ona i bojówki mogą spokojnie protestować. Żenada!!!
!!!!!!
3 tyg. temu
to jest wolność po lewacku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rafał Czajka
3 tyg. temu
Zaraziłem tyle ludzi podczas nielegalnej manifestacji że dla Was już braknie łóżek w MOIM mieście.
bDnkjuvv
...
3 tyg. temu
Strajk Kobiet jest wydarzeniem spontanicznym, a Marsz Niepodleglosci zostal zgloszony do urzedu - czytaj ze zrozumieniem. A jak Pan Trzaskowski bral udzial w marszu spontanicznym, jako prywatna osoba, to jak sam zreszta zaznaczyl - to jest sprawa Policji.
ola
3 tyg. temu
Jak podaje CBS News, planowo szczepionkę na COVID-19 ma otrzymać 300 milionów Amerykanów. Jednak generał Gustave Perna najbardziej obawia się nie klęski przedsięwzięcia, lecz sytuacji, gdy sami obywatele Stanów Zjednoczonych odmówią przyjęcia swojej dawki.
alber
3 tyg. temu
Ale my już wiemy Trzaskowski jesteśmy przygotowani. Następnie ma być covid 21. Będziecie nas szczepić 2x do roku na każdy cowid i grupy. Będziecie nas czipować i katalogować. Zabijecie nas 6 milionów. A kto przeżyje zostanie niewolnikiem. Takie macie plany i my je znany . Więc się walcie. Szpitale puste, chorych generuje duet testami, od roku nie leczy się ludzi na nowotwory, zawały itd.ba wszystkim zmarłym dopisuje się koronę. Wasz czas się kończy.
beno
3 tyg. temu
tą decyzją trzaskowski będziesz skonczony nikt na ciebie już wecej nie zaglosuje bo wartość człowieka można poznac dopiero w ekstremalnych warunkach a ty pokazałeś ile jestes wart
Obywatel
3 tyg. temu
Brawo Rafał. Bardzo dobra decyzja
Marsz‼‼‼‼
3 tyg. temu
Co tam rafal polecialo OZONOWANE po skarpecie🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić