Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Maski w pociągach PKP. Konduktorka: Policja i tak nie przyjedzie

69
Podziel się:

Teoretycznie w pociągach PKP obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczkami ochronnymi. Teoretycznie, bo nikt go nie egzekwuje. Jagoda Grondecka zapytała o to konduktorkę, która wyjawiła, jaką strategię wobec niepokornych pasażerów mają władze PKP.

Maski w pociągach PKP. Konduktorka: Policja i tak nie przyjedzie
(PKP)

W drugim roku pandemii maseczki wciąż budzą wielkie emocje. W PKP obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, jednak w praktyce mało kto się do niego stosuje. Oburzenie tym stanem rzeczy wyraziło już wielu lekarzy, polityków i dziennikarzy, jednak nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Nieoczekiwanie temat poruszyła iranistka i dziennikarka Jagoda Grondecka, znana z relacjonowania sytuacji w Afganistanie w czasie kiedy władzę w tym kraju przejmowali talibowie.

Dlaczego to, co nie jest problemem w innych europejskich państwach, w Polsce urasta do rangi wielkiego wyzwania? - zapytała poirytowana Grondecka na Twitterze.

Wyjaśniła, że kolejny raz jedzie pociągiem, w którym większość pasażerów albo nie ma masek albo nosi je pod nosem, a konduktorzy w ogóle nie zwracają na to uwagi. - Nie potrafimy skutecznie egzekwować tego minimum, które mamy? Przy takich liczbach zakażeń? - oburza się Grondecka.

Konduktorka właśnie powiedziała mi: ja im mówię, a oni i tak zaraz zdejmą. W firmie nam powiedzieli, że my tylko mamy zwracać uwagę. Jak pani chce to niech pani wezwie policję, ale oni nie przyjeżdżają - dodała dziennikarka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
zaza
5 miesięcy temu
kiedy thebile zrozumiecie ze maseczki i szpryca nic nie dają jak by to coś dawało to by było wirusa mniej a nie więcej...
A to dziwne
5 miesięcy temu
Dziwne. 3 stycznia jechałem pociągiem IC Gdynia główna - Bielsko Biała. Pasażerowie mieli maseczki oprócz Konduktora. Tak przechodził z wagonu do wagonu sprawdzał bilety i nie zwracał uwagi ze właśnie zagraża pasażerom.
AAA
5 miesięcy temu
Na początku tej tzw. pandemii któryś z "mądrych" polityków sam powiedział, że maseczki nie mają ludzi chronić, tylko przypominać że wprowadzili plandemię. Nie noszę!!!!
Piotr
5 miesięcy temu
Nie nosze maski bo chce żyć i nie miec grzybicy płuc
Donek
5 miesięcy temu
Nocnik na głowie podobno jest skuteczniejszy od maseczki.
pokoleniA
5 miesięcy temu
NIE ŻAŁUJĘ NIKOGO, KTO PODPISUJE SIĘ POD EKSPERYMENTEM WIEDZĄC, NAWET W DOBREJ WIERZE, ŻE MOŻE MU ON ZASZKODZIĆ I MOŻE RÓWNIEŻ UMRZEĆ!!! KAŻDY RODZIC, KTÓRY UCZYNI TO ZA SWOJE DZIECKO I MU ZASZKODZI, POWINIEN PONIESĆ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!
wir
5 miesięcy temu
niech wyjedzie do awganistanu
Neron
5 miesięcy temu
Jak nikt nie egzekwuje, a stare baby które lubią krzyczeć na wszystkich za wszystko?
Lepper
5 miesięcy temu
I dobrze, że nie przyjedzie. Pani G. bardziej papieska niż sam papież. I tak już zaczynacie przegrywać, fakty powoli wychodzą na światło dzienne, więc niech Pani G się nie produkuje...
Takie proste
5 miesięcy temu
Pociągiem rządzi maszynista. Nie pojadę bo nie mają maseczki i albo wysiądą albo stoimy. Za chwilę współpasarzerowie tych bez masek wywiesili by na latarniach peronowych.
stach6666
5 miesięcy temu
Policja pilnuje Nowogrodzką.
Dżuma
5 miesięcy temu
Policja ma co robić. A maseczki, szczepienia nie spełniają oczekiwanych efektów. W Polsce większość myśli. DLATEGO
osabot
5 miesięcy temu
to się bierze od początku z USA i inn., nie karanie osób wmawiających potrzebę śmierci bez powodu-dywersja. .I ŚCIĄGANIE masek w TVP.
AdaM
5 miesięcy temu
Policja to nawet do stłuczki to trzeba sobie zabukować ich potrzebę i zaplanować stłuczkę aby nie czekać cały dzień no ale tak się pracuje na dniówkę nieważne ile zrobisz i czy w ogóle bo pensja jest taka sama
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić