Matura 2024. Uczniowie nagminnie popełniają te błędy. Eksperci mówią wprost

5

Coraz większymi krokami zbliża się matura 2024. Podczas egzaminów dojrzałości niektóre błędy pojawiają się notorycznie. Na co trzeba uważać szczególnie mocno? Głos zabrał ekspert z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE).

Matura 2024. Uczniowie nagminnie popełniają te błędy. Eksperci mówią wprost
Matura 2024. Te błędy zdarzają się notorycznie (Pixabay)

Już 7 maja rozpocznie się matura 2024. Czasu do egzaminu dojrzałości pozostaje więc coraz mniej. Wobec tego uczniowie gorączkowo przygotowują się do weryfikacji wiedzy.

Rokrocznie maturzyści popełniają identyczne błędy. Pierwszy z nich to odkładanie nauki na ostatnią chwilę. Nie jest to efektywne, a poza tym powoduje wyższy poziom stresu.

Warto zacząć powtarzać ten materiał wcześniej. Jeśli chodzi o język polski, na pewno warto sięgnąć do problematyki, poruszonej w obowiązkowych lekturach. W tej formule na pewno są bardzo istotne. Przyda się to zarówno na egzaminie pisemnym, jak i na ustnym. Warto śledzić do arkusze z lat minionych i arkusze pokazowe. Uczniom pomoże systematyczna powtórka. Nie okładajmy tego na ostatnią chwilę - powiedział "Super Expressowi" dyrektor CKE Marcin Smolik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Goździalska o ustawkach z paparazzi i związku na odległość: "Wynagradzam mu..."

"Zarywanie nocy" przed egzaminem też nie jest niczym dobrym. Niewyspanie przyczynia się do braku koncentracji, co może powodować proste błędy. Przed egzaminem trzeba się porządnie zregenerować.

Ci, którzy nie przeglądają arkuszy CKE z poprzednich lat, też popełniają wielki błąd. Podobnie zresztą jak ci, którzy nie udzielają odpowiedzi na pytania zamknięte. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy, spróbuj "strzelić"!

Matura 2024. Na to trzeba uważać

Wielkim błędem jest też ufanie emocjom i przeciekom, które często oferowane są przez oszustów.

Jeżeli proponujący "pewniaki" proszą o dane wrażliwe, klikanie w podejrzane linki lub zainstalowanie aplikacji, stanowczo należy się powstrzymać - podkreśla "Super Express".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić