Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Mąż z żoną przyłapani przez policję. Trafili do aresztu

33
Podziel się:

Mąż z żoną zatrzymani w Olsztynie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Policja przyłapała na gorącym uczynku małżonków, którzy popełnili serię przestępstw oszukując seniorów. Para wykorzystywała osoby starsze metodą "na policjanta".

Mąż z żoną przyłapani przez policję. Trafili do aresztu
Mąż z żoną przyłapani przez policję. Trafili do aresztu (Policja Olsztyn)

Małżeństwo zostało przyłapane przez policję na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło w Olsztynie. W poniedziałek 22 sierpnia, mąż i żona zostali zatrzymani przez tamtejszych policjantów. Są podejrzani o szereg oszustw metodą "na policjanta", do których doszło od czerwca do sierpnia tego roku na terenie stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Wartość strat wyniosła blisko 130 tysięcy złotych. Jak udało się ustalić śledczym, para obrała sobie za cel seniorów, których okradała, podszywając się pod funkcjonariuszy policji.

Jest to [zatrzymanie - red.] efekt intensywnych, konsekwentnych i skrupulatnych działań śledczych skutkujących rozpracowaniem i zatrzymaniem przestępców, którzy wykorzystując nadmierną ufności i dobre serce seniorów niejednokrotnie pozbawiali ich oszczędności całego życia.

Policja zatrzymała parę podczas odebrania pieniędzy od seniorki oszukanej metodą "na policjanta". 54-latka i 52-latek trafili do policyjnego aresztu. - W trakcie czynności wyszło na jaw, że małżeństwo ma związek z podobnymi przestępstwami od czerwca do sierpnia 2022 roku. Za każdym razem działanie przestępców było bardzo podobne - podaje policja.

Oszuści dzwonili do seniorów i podszywali się za policjantów. Następnie przekonywali pokrzywdzonych, że uczestniczą w policyjnej akcji i muszą przekazać swoje oszczędności, które są zagrożone. Ostatecznie gotówka czy biżuteria trafiała do tzw. odbieraków.

Mąż i żona oszukali metodą "na policjanta" 6 osób. Łączna wartość strat to blisko 130 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki.

54-latka i 52-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszeli 6 zarzutów oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. W czwartek 25 sierpnia, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Zobacz także: Jechał motocyklem pod prąd na autostradzie. Dramatyczny finał pościgu w Wielkiej Brytanii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Ufo
3 miesiące temu
Trafią tam gdzie PO i Koalicja ma 100% poparcia, czyli szybko odnajdą się wśród swoich
Lech
3 miesiące temu
Teraz ukry nas grabią i Mateuszek kłamczuszek z naszych miliardów .
Adek
3 miesiące temu
to mało. Powinni dostac bolesną karę i utratę majątku!
Mick
3 miesiące temu
W mediach napisano, że miesięczny koszt utrzymania 1 więźnia w zakładzie karnym w 2021 roku to aż 3150 złotych miesięcznie. Rocznie jest to więc 37 800 PLN a więźniów podobno siedzi 72 tysiące. Teraz mamy hiper inflacje to pewnie teraz ze 4 tysiące kosztuje pobyt w więzieniu. Więc tych dwoje będzie nas podatników kosztować miesięcznie około 8 tysięcy złotych, do tych kosztów należy dodać koszty wszystkich służb które uczestniczyły od ujęcia do skazania tych przestępców.
HadeSS 81
3 miesiące temu
Rzymianie w akcji , ale znam wiekszego oszusta od nich mieszka w Toruniu pseudonim Ojciec
Pikuś.
3 miesiące temu
Metodą na rydzyka ograbiono już miliony seniorów, łącznie - na miliardowe kwoty...
akas
3 miesiące temu
Para wykorzystująca osoby starsze metodą "na policjanta" będzie wychowywana metodą na więzienie.
omg
3 miesiące temu
'z piekła rodem'? Ludzie piszący artykuły to chyba obcokrajowcy, nie znają znaczenia słów, zwrotów, nie umieją właściwie ich używać. 'Z piekła rodem' insynuuje, że ludzie ci dopuścili się okrucieństw przeciwko życiu niewinnych (np. maltretowali dzieci, zajmowali się handlem żywym towarem, nielegalnym pozyskiwaniem narządów do transpl.), a w artykule czytamy, ze byli zwykłymi oszustami ...
emerytka
3 miesiące temu
Brawo! Jeszcze tylko trzeba pozamykać wszystkich ministrów z kolejnych rządów, którzy okradli naród na miliardy złotych, a póki co nikt ich nie rusza!!!
Ten
3 miesiące temu
Zmienić kodeks karny - przestępca musi zarobić na odszkodowanie i pobyt w więzieniu , a nie podatnik ma mu fundować „wczasy”
ooo
3 miesiące temu
nie do wiary że ktos jeszcze daje się na to nabrać
Taka prawda
3 miesiące temu
Najgorszymi oszustami są bankowcy,,,,podnieśli oprocentowanie kredytów o 95 procent...to dopiero są złodzieje z białymi mankietami
jak?
3 miesiące temu
moze to byli wysłannicy kaminskiego
pigwa
3 miesiące temu
Najgorszymi oszustami są ci, którzy działają metodą na podatek. Już doszli do rabunku około 80% dochodu i niewielu protestuje. Zabierają co chcą i ile chcą i chodzą wolni. Nawymyślali podatków, para-podatków i ludzie jak barany są zadowoleni. Rząd daje im pieniądze - o tym są przekonani...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić