Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

To najbrudniejszy człowiek świata. Nie mył się od 70 lat

69

Amou Hadżi pochodzi z Iranu i ma dość niecodzienne poglądy. Mężczyzna utrzymuje, że czystość powoduje choroby. Stąd też postanowił się nie myć i w swoim postanowieniu żyje już 70 lat. Oprócz tego żywi się padliną czy pije wodę z kałuży. Lekarze są w szoku, ponieważ mężczyzna jest niemal zupełnie zdrowy i przy jesieni życia doskwiera mu tylko jedna choroba.

To najbrudniejszy człowiek świata. Nie mył się od 70 lat
Amou Hadżi (Twitter)

87-letni Amou Hadżi znany jest jako "najbrudniejszy człowiek świata". Z mycia się zrezygnował 70 lat temu. Oprócz tego ma również inne niekonwencjonalne poglądy.

Staruszek pije wodę z kałuży, śpi w wykopanej przez siebie dziurze w ziemi i pali odchody zwierząt. Gdy w pobliżu nie znajdzie gnoju, zadowala się normalnymi papierosami. Tak, chodzi o te z tytoniem, które od czasu do czasu przyjmuje od okolicznych mieszkańców. Potrafi palić nawet pięć na raz.

Oprócz tego żywi się padliną. Mało tego! Podobno denerwuje się, gdy wieśniacy z pobliskiej wioski próbują dzielić się z nim świeżym jedzeniem i wodą.

Skąd to się wzięło?

Zdaniem lokalnych mężczyzna nie myje się, bo boi się wody. Inni twierdzą zaś, że po prostu uważa, że czystość sprowadza choroby.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Istnieje również legenda, która dotyczy 87-latka. Miał przestać się myć po tym, jak jako nastolatek zakochał się w kobiecie, która odrzuciła jego względy. Wtedy miał izolować się od innych. Pisał o tym serwis "ZME Science".

Raz poszedł na ustępstwo mieszkańcom wioski. Gdy jest zimno lub mokro, nie śpi w swojej dziurze w ziemi, a w ceglanej otwartej chacie, którą dla niego wybudowali.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić