aktualizacja 

Mentzen wskazał Kaczyńskiego. Ludzie nie dowierzają

1072
Podziel się:

Sławomir Mentzen zgodził się na udzielenie obszernego wywiadu znanemu youtuberowi "Żurnaliście". W sieci pojawił się krótki filmik z tego spotkania, na którym polityk Konfederacji odpowiada na kilka niestandardowych pytań. W pewnym momencie padło nazwisko Jarosława Kaczyńskiego. W jakim kontekście? Można się zdziwić!

Mentzen wskazał Kaczyńskiego. Ludzie nie dowierzają
Sławomir Mentzen zgodził się na udzielenie wywiadu w nietypowej formie (PAP, Albert Zawada)

W serwisie YouTube został opublikowany niespełna dwuminutowy filmik, którego treść miała zachęcić widzów do odsłuchania pełnej wersji wywiadu "Żurnalisty" ze Sławomirem Mentzenem. W "zwiastunie" polityk odpowiadał na nietypowe pytania, dotyczące m.in. tego, jak wspomina dzieciństwo. Padła również prośba o wybór między "amerykańskim snem" a "snem o Warszawie".

Sławomir Mentzen o Jarosławie Kaczyńskim. Zaskoczenie!

W pewnym momencie Sławomir Mentzen usłyszał pytanie o najlepszego – jego zdaniem – polskiego polityka. Odpowiedź nie przyszła prezesowi Nowej Nadziei łatwo. Musiał dopytać "Żurnalistę", co dokładnie ma rozumieć przez słowo "najlepszy". Słysząc, żeby sugerował się własną skalą, Mentzen wskazał... Jarosława Kaczyńskiego!

Najlepszy polski polityk to... – dopytywał prowadzący.
Co to znaczy "najlepszy"? – rzucił szybko Mentzen.
To jest twoja skala – wytłumaczył "Żurnalista".
Kaczyński – odpowiedział niespodziewanie jeden z liderów Konfederacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Reklama polskiego browaru wywołała oburzenie na świecie. Ekspert tłumaczy, czy faktycznie jest rasistowska

Jak na wzmiankę o Jarosławie Kaczyńskim zareagowali widzowie? Komentujący podzielili się na dwa obozy. Część internautów wyrażała uznanie wobec inteligencji i umiejętności politycznych prezesa Nowej Nadziei, a inni wychwalali lidera Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy zauważyli jednak, że pod słowem "najlepszy" prawdopodobnie - zdaniem Sławomira Mentzena - kryło się "najbardziej skuteczny". A skuteczności Jarosławowi Kaczyńskiemu od kilku wyborów odmówić nie można.

"Pan Mentzen jest geniuszem inteligencji i nie dziwię się, że taki ktoś ma podobną opinię o równie genialnym polityku - panu Kaczyńskim. Obaj nie mają sobie równych", "Kaczyńskiego można oceniać bardzo różnie, ale całościowo jako polityk jest geniuszem, który całą konkurencję zostawił daleko w tyle. Naprawdę w historii świata trudno znaleźć postać, której udało się tak skutecznie zrealizować swoje plany polityczne" – zachwalali komentujący pod filmem na YouTube.

Inni nie kryli dezaprobaty wobec słów Sławomira Mentzena. Prezes Nowej Nadziei został nawet oskarżony przez jednego z komentujących o próbę przypodobania się liderowi PiS, ponieważ rzekomo Konfederacja liczyć może na przyszłą koalicję z partią rządzącą.

"Chłopie, zastanów się, kogo ty chwalisz", "Konfederacja systematycznie traci w moich oczach: (...) Określenie Kaczyńskiego jako najlepszego polityka?", "Najlepszy polityk: Kaczyński. To ma być już wazelina na przyszłą koalicję? Mojego głosu już nie mają, a chciałem głosować na Konfederację" – pisali internauci.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić