aktualizacja 

Międzynarodowy sukces służb. Groźny przestępca zatrzymany w Portugalii

12

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii został aresztowany. Dzięki międzynarodowej współpracy służb Alex Male "wpadł" na lotnisku w Lizbonie. 29-latka czeka teraz długa odsiadka na Wyspach.

Międzynarodowy sukces służb. Groźny przestępca zatrzymany w Portugalii
Przestępca został zatrzymany na lotnisku (Twitter, Wikimedia Commons)

Alex Male myślał, że może beztrosko podróżować samolotami będąc poszukiwanym przez organy ścigania. Przestępca szybko przekonał się, jak bardzo się mylił. 30 kwietnia po odbyciu lotu z Turcji do Portugalii został zatrzymany przez służby na lotnisku w Lizbonie.

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości poinformowała o aresztowaniu na Twitterze. We wpisie wytłumaczono, że zatrzymany 29-latek był przekonany o swojej nieuchwytności, gdyż posługiwał się sfałszowanym dowodem tożsamości. Brytyjczycy docenili umiejętności i wiedzę tureckiej straży granicznej, która rozpoznała mężczyznę i poinformowała o jego obecności również portugalskie służby w Lizbonie. Dzięki temu Alex Male został aresztowany po wylądowaniu.

Alex Male trafił niedawno na listę najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii. 29-latek był poszukiwany od grudnia 2020 roku. Przestępca jest oskarżany o handel narkotykami na dużą skalę, pranie brudnych pieniędzy. Służby na lotnisku w Turcji miały rozpoznać go po charakterystycznym tatuażu. Brytyjskie służby przetransportują teraz zatrzymanego do Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić