Mieszkańcy nie boją się rosyjskich czołgów. "Bierzcie przykład"

Odwaga i heroizm mieszkańców miasteczka Koriukowka w obwodzie czernihowskim na Ukrainie. Zablokowali oni przejazd rosyjskiego wojska przez miejscowość. Żołnierze nie chcieli wytłumaczyć, co oni tam robili. - Bierzcie przykład z Koriukowki — napisały Siły Zbrojne Ukrainy.

Mieszkańcy nie boją się rosyjskich czołgów. "Bierzcie przykład"
Mieszkańcy zablokowali przejazd rosyjskiego wojska (Facebook)

Do zdarzenia doszło w miejscowości Koriukowka, w regionie czernihowskim na Ukrainie. Niewielkie miasteczko leży obok drogi na Kijów, dlatego pojawił się tam rosyjski czołg.

Mieszkańcy zatrzymali czołg

Okupanci nie podejrzewali tego, co miało się za chwilę stać. Ich potężny czołg został zablokowany przez liczną grupę miejscowych. Przerażeni żołnierze w żaden sposób nie zareagowali, zatrzymali maszynę i schowali się w środku. Nie chcieli rozmawiać z mieszkańcami.

Filmikiem podzieliły się ukraińskie siły zbrojne. Bierzcie przykład z Koriukówki! Jesteśmy na naszej ziemi - czytamy na Facebooku.

"Przykład odwagi i heroizmu"

Po chwili czołg zaczął cofać. - W jakim kraju można zobaczyć taki przykład odwagi i  heroizmu?! Rosyjscy okupanci nie są tu mile widziani! - napisał w swoim kanale Telegram doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Geraszczenko.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Rosyjska propaganda wojenna. "To jest wojna na wyniszczenie"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić