Mieszkańcy wsi byli oburzeni. Zobaczyli to, kiedy przyszli na mszę

80

Chwycił za wiatrówkę, poszedł pod kościół w Krzepielowie (woj. lubuskie) i strzelił do figury Jezusa Chrystusa. Policjantom udało się złapać 30-latka, odpowiedzialnego za zniszczenie religijnego symbolu. Mężczyzna miał w domu 80 gramów marihuany.

Mieszkańcy wsi byli oburzeni. Zobaczyli to, kiedy przyszli na mszę
Zatrzymano 30-latka, który ostrzelał figurę Chrystusa z Krzepielowie (Policja)

Nietypowe wydarzenie miało miejsce pod koniec grudnia 2022 roku w niewielkiej miejscowości Krzepielów, położonej w powiecie wschowskim. Mieszkańcy wsi byli oburzeni, gdy zobaczyli, że figura Jezusa Chrystusa na krzyżu, stojąca pod miejscowym kościołem, padła ofiarą wandala. Rzeźba była podziurawiona, tak jakby ktoś do niej strzelał. Postanowili złożyć na policję zawiadomienie dotyczące obrazy uczuć religijnych.

Strzelał z wiatrówki do figury Chrystusa. 30-latek zatrzymany

Policjanci ustalili, że w tym samym czasie uszkodzona zostały m.in. lustra drogowe znajdujące się w okolicy. Funkcjonariusze podejrzewali, że zarówno infrastruktura drogowa, jak i figura Chrystusa zostały ostrzelane z wiatrówki. Mundurowi podjęli czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim mające doprowadzić do zatrzymania sprawcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agresywny kierowca TIR-a nagrany. Za to, co zrobił słono zapłaci

25 stycznia mundurowym z Komendy Powiatowej Policji we Wschowej udało się zatrzymać 30-letniego mieszkańca gminy Sława, podejrzanego o wspomniane akty wandalizmu. W miejscu jego zatrzymania znaleźli wiatrówkę, a także ponad 80 gramów marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Nie potrafił podać powodu, dlaczego to zrobił - informuje Maja Piwowarska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Za popełnione czyny 30-latek może trafić do zakładu karnego nawet na pięć lat. Jak wskazano w policyjnym komunikacie, mężczyzna już wcześniej był karany m.in. za kradzieże i włamania.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić