aktualizacja 

Szeryf z tira nagrany. Czuł się bezkarny? Grozi mu 30 tys. zł grzywny

66

Śląska Policja poinformowała o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko kierowcy ciężarówki. Wideo pokazujące niebezpieczne zachowanie mężczyzny na drodze wysłał jeden z kierowców. Piratowi grozi kara nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

Szeryf z tira nagrany. Czuł się bezkarny? Grozi mu 30 tys. zł grzywny
Kierowca ciężarówki wymusił pierwszeństwo (Policja)

Budzące emocje wideo powstało na Śląsku. Autor po zarejestrowaniu materiału postanowił przekazać go policji. Filmik został opublikowany przez mundurowych w mediach społecznościowych. Po raz kolejny udowodniono, że na polskich drogach nie brakuje tzw. szeryfów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na jednym z rond doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Autor nagrania poruszał się zgodnie z zasadami, gdy nagle wymusił na nim pierwszeństwo kierowca ciężarówki. Ciągnik z naczepą zajechał mu drogę i gdyby nie reakcja nagrywającego to mogłoby dojść do poważnej stłuczki. Zdarzenie zostało nagrane rejestratorem jazdy. Sprawca zamieszania zatrzymał się jeszcze w miejscu i z gestykulował coś z kabiny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Kierowca ciężarówki poczuł się szeryfem drogi. Po zjeździe z ronda przejechał kawałek i zjechał na przystanek autobusowy. Okazało się, że była to kolejna złośliwość z jego strony. Mężczyzna zrobił to tylko po to, aby zajechać po raz kolejny drogę nagrywającemu. Zapewne nie miał pojęcia, że jego wybryki są nagrywany. Autor nagrania postanowił przekazać wideo Śląskiej Policji.

Szeryf odpowie przed sądem

Policja przyznała rację autorowi nagrania. Zachowanie kierowcy ciężarówki było karygodne, dlatego mundurowi po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających zdecydowali o skierowaniu przeciwko mężczyźnie wniosku o ukaranie do sądu. 56-latek zapewne do końca życia będzie pamiętać, że na drodze należy zachowywać się kulturalnie. Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jego konto przypisanych zostanie 20 punktów, a sąd może wymierzyć karę 30 tysięcy złotych grzywny.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić