Młoda kobieta z Ukrainy zgwałcona we Wrocławiu. Zatrzymano podejrzanego

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej wojną Ukrainy. Grozi mu za 12 lat więzienia.

Młoda kobieta z Ukrainy zgwałcona we Wrocławiu. Zatrzymano podejrzanego
Zatrzymany przez policję. Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Marcin Bielecki)

49-latek został schwytany w środę. Mężczyzna jest podejrzewany o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli.

Jak podkreśla policja, 49-latek wcześniej poznał dziewczynę, oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa.

Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policja z pośrednictwem prokuratury będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Nie ma przyzwolenia na takiego typu zachowania. Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej - uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie - podkreśla policja.

Uchodźcy uciekają do Polski

Jak podała w środę rano straż graniczna, dd 24 lutego, gdy rozpoczęła się rosyjska agresja w Ukrainie, do Polski przybyło łącznie 1,33 mln uchodźców z Ukrainy, wśród nich 93 proc. to Ukraińcy.

Zobacz także: 1,3 mln uchodźców z Ukrainy w Polsce. Błędy w organizacji pomocy?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić