Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koszmar na Mazowszu. W prokuraturze płakali, widząc, co ojciec zrobił dziecku

364
Podziel się

Ojciec znęcał się nad dzieckiem w Chotomowie (woj. mazowieckie). Na widok zdjęć niemowlęcia pracownicy prokuratury nie mogli powstrzymać łez. Teraz rodzice dziecka usłyszeli wyrok.

Koszmar na Mazowszu. W prokuraturze płakali, widząc, co ojciec zrobił dziecku
Daniel G. został skazany za znęcanie się nad swoim dzieckiem
bCPFjFIl

Ojciec katował 2-miesięczne dziecko. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w bulwersującej sprawie. 31-letni mieszkaniec Chotomowa w woj. mazowieckim został skazany na 15 lat więzienia za znęcanie się nad swoim dzieckiem.

Piekło malucha przerwał pracownik pomocy społecznej. W czasie rutynowej kontroli we wrześniu 2018 roku zauważył obrażenia u dziecka. Wezwał pogotowie, które zawiozło 2-miesięcznego wówczas chłopca do Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

bCPFjFIn

Zgotował własnemu dziecku piekło. Szokujące szczegóły sprawy

W szpitalu wykryto u dziecka połamane żebra, kość łonową i kości czaszki, nie mówiąc o widocznych na całym ciele siniakach. Biegli uznali, że tak poważne obrażenia nie mogły być dziełem przypadku i sprawą zajęła się warszawska prokuratura. Śledczy stwierdzili, że ojciec rzucił niemowlęciem z dużą siłą o podłogę, a innym razem bił je po głowie twardym narzędziem.

To był horror. Pani w sekretariacie prokuratury płakała, rejestrując sprawę tego dziecka, widząc jego obrażenia na zdjęciach - powiedziała w sądzie prokurator.

Ojciec chłopca nie przyznał się do winy. Początkowo twierdził, że syn wypadł mu z przewijaka, ale potem wycofał zeznanie. Jego partnerka widziała, jak mężczyzna rzuca dzieckiem o podłogę. Zeznała, że nie reagowała, ponieważ obawiała się 31-latka i tego, że opieka społeczna zabierze jej syna.

bCPFjFIt

Obydwoje stracili prawa do opieki nad dzieckiem. 2-letni teraz chłopiec wychowuje się w rodzinie zastępczej. Sąd skazał Daniela G. na 15 lat więzienia, pozbawił go praw publicznych na pięć lat oraz orzekł 30 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonego syna. Prokuratura żądała 25 lat więzienia, więc prawdopodobnie złoży teraz apelację.

Matkę bitego dziecka sąd skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. W tym czasie 21-latka będzie pod dozorem kuratora, ma znaleźć pracę lub podjąć naukę - informuje Warszawa.Wyborcza.pl.

Zobacz też: Pędząca kolumna z prezydentem. Celem spotkanie wyborcze

bCPFjFIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(364)
policjantka
miesiąc temu
Kobieta nigdy nie powinna być taktowana łagodniej, a już w szczególności gdy jest "ofiarą". Nie raz podczas interwencji te suuuki rzucają się na nas z pazurami, by nie zabierać im misia, mimo że same mają obrażenia a skatowane dziecko leży w tym czasie przerażone pod łóżkiem. To jest tak głębokie pop... umysłowe, że powinno się je karać tak samo jak oprawcę, a co najmniej zamykać w psychiatryku na minimum rok i to bez żadnych "zawiasów".
Grzybek
miesiąc temu
Kara śmierci dla zwierzęcia nie ojca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rafikpol
miesiąc temu
chlopaki z pod celi ci wytlumacza ze zle zrobiles...hahahaha
bCPFjFIP
elka
miesiąc temu
Ojciec -potwór, ale ja zupełnie nie rozumiem matki. Nie myślałabym o własnym bezpieczeństwie tylko dziecko bym chroniła za wszelką cenę.
kartoteka
miesiąc temu
Uważam, że pracownik opieki społecznej powinien otrzymać od Wojewody nagrodę 10.000 zł. Ponadto ogłosić w zakładzie karnym wszystkim osadzonym czego dokonał skazany ojciec dziecka aby wiedzieli z kim mają do czynienia.
Najnowsze komentarze (364)
wawa22
3 tyg. temu
gość powinien dostać ze 25 lat.. i zadośćuczenienie dla dziecka ze 200tys. a nie 30... co to jest.
pdf
4 tyg. temu
Czekam aż w tytule będzie podawana przynależność religijna oprawcy. Żeby nie było wątpliwości czym jest obłuda w Krk.
ewety
4 tyg. temu
Do ułaskawieeeenia. To sprawa rodzinna...
jerzy
4 tyg. temu
30 tysięcy na rzecz poszkodowanego - niezawisły sąd to chyba kpiny sobie urządza
Dziadek.
miesiąc temu
W Polsce , nie umiemy ustanowić prawa. To co jest, to prawo wygodne dla kryminalistów. Czy nie maludzi normalnych, do ustanowienia prawa karnego.
Goldengecko
miesiąc temu
Ciekawe co na to obrońcy życia poczętego
Goldengecko
miesiąc temu
Matka powinna dostać w tym przypadku x2 wyrok co sprawca była zdecydowanie gorsza od tego oprawcy
Goldengecko
miesiąc temu
aż miło przeczytać że pracownik Opieki społecznej zareagował na czas bo na ogół ci pracownicy to latami nie widzą krzywdy dziecka albo mają to w D...
bCPFjFIH
Kornik
miesiąc temu
Szkoda że teraz trzeba go karmić i utrzymywać z podatków uczciwie i ciężko pracujących Polaków! To "coś" powinno trafić do piachu...
Jula
miesiąc temu
A kobietka to co ????maskara czy kiedyś będą normalne wyroki czy naprawdę nie ma kasy na te więzienia czy co ?przeciez może sobie coś tam dubac żeby siebie utrzymać w więzieniu niech kreci długopisy ale niech idzie siedzieć !!!!brala w tym udział i tyle w temacie bała się ?zenada
janusz
miesiąc temu
Miejmy nadzieję, że w więzieniu spotka go zasłużona kara
ja.
miesiąc temu
Jak to się dzieje że ateistyczne Czechy gdzie tylko 11% społeczeństwa jest wierzący, przeglądając statystyki w każdej kategorii przestępstw a szczególnie morderstw jest zdecydowanie mniej (per capita)? Kto mi to wyjaśni?
008
miesiąc temu
Zgadzam się że ta wyrodna matka powinna dostać minimum 10 lat. Patrzyła jaka krzywda dzieje się dziecku, ale nie zareagowała.Co to za matka, widzi jak dziecko cierpi i zero reakcji. Wolała tego zwyrodnialca jak wlasne dziecko. Dużo prymitywnych kobiet wybierze takiego typa żeby nie zostać samej.
....
miesiąc temu
za cos takiego kara smierci stwierdzenie faktow '''
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić