Mocny filmik z TikToka. "Prawdopodobnie umrze ksiądz jutro"

35

Katolicki kapłan Rafał Główczyński to znany tiktoker. Prowadzi swój własny profil na TikToku o nazwie "Ksiądz z osiedla". Duchowny często zamieszcza tam filmy na temat wiary i Boga. Tym razem jego nowe nagranie budzi niepokój. "Prawdopodobnie umrze ksiądz jutro" - napisał w wideo. O co chodzi?

Mocny filmik z TikToka. "Prawdopodobnie umrze ksiądz jutro"
"Ksiądz z osiedla" mówi o tym, by pamiętać o spowiedzi. (Adobe Stock, TikTok)

"Ksiądz z osiedla" to popularny duchowny na TikToku. Na tym kanale obserwuje go aktualnie już ponad 96 tysięcy internautów. Tutaj ewangelizuje zarówno starszych, jak i młodszych widzów.

Główczyński prowadzi na chińskiej platformie wspólne modlitwy i rozmowy z internautami. Nie boi się trudnych pytań. Czasem zamieszcza też zabawne wideo np. księżowskie tańce lub zabawy na studniówce z licealistami, których uczy.

Sam siebie określa jako "prosty chłopak" (wychował się na jednym z dużych, warszawskich osiedli). Zależy mu, by młodzi kroczyli drogą wiary i przykazań. Organizuje też dla nich cosobotnią imprezę pod mostem. Tam jest czas na rozrywkę i na modlitwę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski chce pomóc na granicy. Mówi o reakcji na wpis

Niepokojące wideo. "Prawdopodobnie umrze ksiądz jutro"

Teraz "Ksiądz z osiedla" zamieścił na koncie na TikToku nowe nagranie. Jego treść na pierwszy rzut oka szokuje. To dialog pomiędzy lekarzem a kapłanem.

Lekarz: Księże, niestety pomyliliśmy się, prawdopodobnie umrze ksiądz jutro - napisał Główczyński. Ja: W porządku, ja po spowiedzi, Pan się nie przejmuje - dodał.

Wideo duchowny zatytułował: "Pokładaj ufność w Panu i szukaj pozytywów :D". W ten sposób chciał najpewniej podkreślić, jak ważna w życiu katolików jest spowiedź.

Prawdopodobnie chodziło mu o to, by internauci mieli świadomość, że każdy dzień ziemskiego życia, może być tym ostatnim. Nie warto więc zwlekać i pojednać się w konfesjonale z Bogiem.

Filmik cieszył się sporą popularnością. Został wyświetlony już ponad 14 tysięcy razy. Internauci z chęcią go komentowali.

Kto ma rodzinę i dzieci, tak spokojnie tego nie przyjmie - pisała jedna osoba.
Puk puk w deskę i lecisz do nieba. Szok - ironizowała następna.
Dziś przyjęłam Pana Jezusa do serca, tylko On daje taki pokój - zaznaczała z radością kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić